Maciej Jerzy Stuhr urodził się 23 czerwca 1975 roku w Krakowie. Jest polskim aktorem, reżyserem i scenarzystą filmowym i teatralnym, felietonistą, konferansjerem, psychologiem oraz wykładowcą akademickim.

Maciej Stuhr: wiek

Ile lat ma Maciej Stuhr? w 2023 roku skończył 48 lat

Maciej Stuhr: wzrost

Ile ma wzrostu Maciej Stuhr? 178cm

Maciej Stuhr: waga

Ile waży Maciej Stuhr? brak informacji

Maciej Stuhr: media społecznościowe

Maciej Stuhr: instagram.com/maciej_stuhr/

Maciej Stuhr: facebook.com/MaciekStuhr/

Maciej Stuhr: biografia, kariera

Swoją karierę rozpoczął w 1988 roku, debiutując rolą Piotrka w filmie „Dekalog X” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Od tego momentu regularnie pojawiał się na scenie kabaretowej, m.in. jako aktor w Kabarecie Artura I oraz jako założyciel kabaretu Po Żarcie. Jego popularność i uznanie widzów przyniosła rola Aleksa w filmie „Fuks” w reżyserii Macieja Dutkiewicza.

W ciągu swojej kariery zagrał wiele znaczących ról w filmach takich jak „Chłopaki nie płaczą”, „Poranek kojota”, „33 sceny z życia”, „Listy do M.”, „Pokłosie”, „Obława”, „Planeta singli”, „Czerwony kapitan” i „Sala samobójców. Hejter”. Pojawiał się również w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak „Glina”, „Bez tajemnic”, „Belfer”, „Diagnoza” i „Szadź”.

W 1999 roku ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w 2003 roku absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W maju 2019 roku uzyskał stopień doktora na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Jest laureatem wielu nagród filmowych, m.in. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w „33 scenach z życia” oraz dwóch Orłów za pierwszoplanowe role w filmach „Pokłosie” i „Powrót do tamtych dni”. Otrzymał również wiele innych wyróżnień, takich jak Złoty Krzyż Zasługi i Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Poza pracą aktorską, Maciej Stuhr angażuje się także w działalność charytatywną i społeczną. Jest zaangażowany w liczne akcje wspierające potrzebujących i promujące edukację oraz ochronę praw człowieka.

Jest synem znanego aktora Jerzego Stuhra i skrzypaczki Barbary Kóski. Mieszka w Warszawie z żoną Katarzyną Błażejewską oraz ich synem Tadeuszem.

Źródło foto:https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2016_Woodstock_328_Maciej_Stuhr.jpg

Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz