Magdalena Jadwiga Boczarska (ur. 12 grudnia 1978 w Krakowie) to ceniona polska aktorka, działająca w obszarze filmu, telewizji i teatru. Wyróżniona wieloma nagrodami, w tym Orłem za rolę główną w filmie „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (2017) oraz nagrodami Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za pierwszoplanowe występy w „Różyczce” (2010) i „Piłsudskim” (2019). Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej.

Magdalena Boczarska: wiek

Ile lat ma Magdalena Boczarska? w 2023 roku skończy 45 lat

Magdalena Boczarska: wzrost

Ile ma wzrostu Magdalena Boczarska? 166 cm

Magdalena Boczarska: waga

Ile waży Magdalena Boczarska? brak informacji

Magdalena Boczarska: media społecznościowe

Magdalena Boczarska: instagram.com/magda_boczarska/

Magdalena Boczarska: facebook.com/magdalenaboczarska.official/

Magdalena Boczarska: biografia, kariera

Urodziła się w Krakowie i ukończyła XXI Liceum Ogólnokształcące na Osiedlu Tysiąclecia, uczęszczając do klasy artystycznej. Po ukończeniu studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie w 2001 roku, zadebiutowała na scenie Teatru Nowego w Łodzi w roli tytułowej w sztuce „Kurka wodna”. Od 2003 roku jest związana z Teatrem Narodowym w Warszawie, a także współpracowała z innymi teatrami, takimi jak Teatr Buffo w Warszawie, Carrousel Theater w Berlinie i Teatro Tatro na Słowacji.

Boczarska pojawiła się również w popularnych serialach telewizyjnych od 2005 roku, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2007 roku zagrała główną rolę kobiecą w komedii „Testosteron” duetu Konecki i Saramonowicz. Następnie wystąpiła w filmach „Lejdis” oraz „Idealnym facecie dla mojej dziewczyny”. Jej wyjątkowy talent aktorski wyraził się szczególnie w roli Różyczki, agentki Służb Bezpieczeństwa, za którą zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Srebrnego Pawia podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Goa.

W 2017 roku zagrała tytułową postać Michaliny Wisłockiej w filmie „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, za którą otrzymała Orła w kategorii Najlepsza główna rola kobieca. Jej talent kontynuował się w roli Marii Piłsudskiej w filmie „Piłsudski” (2019), za którą zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Magdalena Boczarska była w nieformalnym związku z aktorem Tomaszem Karolakiem przez sześć lat, a potem poznała aktora Mateusza Banasiuka, z którym ma syna Henryka (ur. 2017). Poza światem aktorstwa, zaangażowana jest także w życie polityczne, popierając m.in. Bronisława Komorowskiego podczas wyborów prezydenckich w 2010 i 2015 roku.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Magdalena_Boczarska_2018.jpg

Fryta 73, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz