Marcin Prokop, urodzony 14 lipca 1977 roku w sercu Warszawy, wyłonił się jako wszechstronny twórca, zręcznie balansujący pomiędzy rolami dziennikarza, prezentera telewizyjnego, pisarza i publicysty. Od dziecka związany z Grochowem, gdzie dorastał obok młodszego o dekadę brata Sebastiana, który obecnie pełni funkcję jego menedżera. Razem kierują agencją mówców Powerspeech.pl, łącząc siły i umiejętności w profesjonalnej dziedzinie komunikacji.

Marcin Prokop: wiek

Ile lat ma Marcin Prokop? w 2023 roku skończył 46 lat

Marcin Prokop: wzrost

Ile ma wzrostu Marcin Prokop? 206cm

Marcin Prokop: waga

Ile waży Marcin Prokop? brak informacji

Marcin Prokop: media społecznościowe

Marcin Prokop: instagram.com/marcinprokop/

Marcin Prokop: facebook.com/marcinprokopoficjalnie/

Marcin Prokop: biografia, kariera

Swoją edukację rozpoczął w renomowanym IV LO im. A. Mickiewicza w Warszawie, kontynuując ją na Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości, gdzie uzyskał tytuł specjalisty ds. marketingu bankowości elektronicznej. Jego kariera zawodowa miała różnorodne przejawy, włączając w to pracę w sektorze bankowym, która jednak szybko ustąpiła miejsca pasji do mediów. Początki zapisane są w artykułach dla prestiżowych periodyków takich jak „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Wprost” czy „Glamour”.

W kolejnych latach odgrywał istotne role w branży muzycznej oraz wydawniczej, pełniąc funkcje m.in. product managera w wytwórni muzycznej Bertelsmann Media BMG Poland oraz dyrektora marketingu w Wydawnictwie Machina Press. Redagował magazyny takie jak „Machina”, „Fan Magazyn”, „Beverly” czy „Miss”, zdobywając doświadczenie w kierowaniu redakcjami.

Jego przekroczenie progu telewizji nastąpiło wraz z początkiem współpracy z MTV Polska, gdzie prowadził i współtworzył programy jak „Polska lista” i „Select”. Później, za sprawą stacji TVP2 oraz Grupy TVN, zyskał rozpoznawalność na polskim ekranie, prowadząc różnorodne programy, od rozrywkowych po te poświęcone kulturze czy podróżom.

Poza pracą w telewizji, eksplorował także obszar radiowy, prowadząc audycje dla Radia Zet i Radia Złote Przeboje, zyskując słuchaczy swoim charakterystycznym stylem prowadzenia rozmów.

Jego działalność nie ogranicza się jedynie do tradycyjnych mediów. Prokop z powodzeniem eksperymentuje także z formami internetowymi, prowadząc programy na platformie YouTube oraz internetowe talk-show.

Poza światem mediów, Marcin Prokop to także mąż i ojciec, żyjący w harmonii rodzinnej z żoną Marią Prażuch-Prokop oraz ich córką Zofią. Ich dom znajduje się na warszawskiej Pradze, gdzie Prokop odnajduje spokój po intensywnych dniach pracy. Dodatkowym elementem charakterystycznym jest imponujący wzrost Marcin Prokopa, wynoszący 206 centymetrów, co wyróżnia go w tłumie i dodaje mu niepowtarzalnego uroku.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Marcin_Prokop_(16698016397)_(cropped).jpg

Fryta 73, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz