Coraz częściej na imprezach rodzinnych, sesjach zdjęciowych czy ulicach można spotkać duety rodziców z dziećmi, których stroje do siebie pasują. Matching outfits, czyli dopasowane stylizacje są przeznaczone zarówno dla mamy i córki, taty i syna, jak i całych rodzin czy też zakochanych par. Podpowiadamy, jak budować outfity w duchu matchy–matchy!

Moda skierowana do rodziców z dziećmi to ciekawy pomysł na wzmocnienie więzi między członkami rodziny, którzy w grupie wyróżniają się takim samym lub podobnym strojem, wskazując na przynależność. Taka zabawa modą niesie także wiele radości dla małych i dużych, pozwalając najmłodszym upodabniać się stylistycznie do rodziców. Słowem – same przyjemności!

Matchy–matchy w praktyce

Trend dopasowanych outfitów przejawia się na dwa sposoby. Pierwszym kierunkiem jest wybór takich samych ubrań w wersji dziecięcej i dorosłej – wiele sklepów oferuje zestawy dla mam i córek, rodzeństwa czy taty i syna, w których każdy element stroju występuje w 2 wersjach – dzieci są niemalże kopiami rodziców i na odwrót.

Drugi sposób daje więcej swobody w wyborze stylizacji i skupia się na takim doborze ubrań, w których niektóre elementy charakterystyczne się powtarzają – np. zastosowanie tych samych kolorów, wzorów czy typów odzieży. To drugie podejście jest bliższe nastoletnim parom, które dobierając podobne stylizacje, czują wspólne „flow” i prezentują się atrakcyjnie wśród znajomych.

– Niegdyś ubrania dla najmłodszych były typowo dziecięce, próżno było szukać ramoneski, jeansowej katany czy piżamy w wersji dziecięcej, która wyglądałaby jak ta dla osoby dorosłej. Na szczęście moda się zmienia i dziś znajdziemy każdy z tych elementów w wersji dla córki i mamy, taty czy syna. Ba! Możemy wybrać nawet identyczne zestawy, które będą skrojone pod odpowiednią rozmiarówkę dla wszystkich członków rodziny – mówi stylistka marki KiK.

Na każdą okazję

Zestawy matchy–matchy bardzo fajnie wyglądają na zdjęciach, stąd rodziny – często po sugestii fotografa – przychodzą ubrane w takie same stroje lub wybierają odzież, która koresponduje ze sobą kolorystycznie, np. powtarzają się 2 kolory. Jednak trend matching outfits nie jest ściśle przypisany do sesji zdjęciowych, wręcz przeciwnie – zestawy dopasowanych ubrań są tworzone z myślą o wielu okazjach. Znajdziemy zarówno casualowe duety miękkich i ciepłych dresów, legginsów i bluz, które świetnie sprawdzą się w domowych pieleszach, ale także stylizacje na bardziej uroczyste okazje – święta czy urodziny. Jeśli szukamy przyjemnych zestawów piżam dla dzieci i rodziców, również się nie zawiedziemy.

– Małe dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy, zakładając buty na obcasie, nosząc torebki i malując usta koniecznie na czerwono. Trend matchy–matchy pozwala im odwzorować styl ukochanej rodzicielki w swoim rozmiarze. Duet mama i córka może wyglądać świetnie w wersji sportowej, wybierając komplet pastelowych dresów czy piżam z takim samym kolorowym nadrukiem, jak i wyjściowej: znajdziemy identyczne, eleganckie sukienki oraz komplety tiulowych spódnic z obowiązkowymi czarnymi ramoneskami i kolorowymi trampkami – mówi stylistka marki KiK i dodaje: w przypadku duetu tata – syn sytuacja wygląda podobnie i nikt nie jest poszkodowany. Można wybrać t–shirty z tym samym nadrukiem, koszule w podobną kratę czy dopasowane kolorystycznie zestawy dresów, które wyrażą więź łączącą chłopca z tatą.

W przypadku odzieży typu matchy–matchy wyraźnie widać, że moda może być zabawą i łączyć pokolenia. Warto wziąć w niej udział, wybierając stylizacje dla członków rodziny lub podarować identyczny zestaw komuś, kto jest nam bliski – przyjaciółce, partnerowi czy siostrze. Taki komplet to z pewnością jedna z ciekawszych propozycji prezentowych na różne okazje, np. na zbliżające się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Jak myślicie, czy taki dopasowany zestaw przypadnie do gustu waszym bliskim?

KiK Textil Sp. z o.o.

ul. Legnicka 21a

53-671 Wrocław

Telefon: + 48 (0) 71 377 44 00

Fax: + 48 (0) 71 377 44 01

E-Mail: info.pl@kik-textilien.com

www.kik.pl


KiK Textil Sp. z o.o. to firma działająca na rynku od 1994 roku. Na przestrzeni lat osiągnęła status jednej z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Kolebką sieci są Niemcy, ale jej koncept przyjął się już także na terenie Polski, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Włoch. Aktualnie pod szyldem KiK działa ponad 4 000 sklepów, w tym ponad 430 w Polsce. Misją KiK jest oferowanie produktów modnych i uniwersalnych w dobrej jakości, ale niskiej cenie. Poza szerokim wyborem tekstyliów dla kobiet, mężczyzn i dzieci w asortymencie KiK można znaleźć także dodatki do aranżacji wnętrz, akcesoria dla zwierząt i małe AGD.

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz