Destiny Hope Cyrus, znana jako Miley Cyrus, urodziła się 23 listopada 1992 roku w Nashville, Tennessee, USA. To amerykańska wokalistka, aktorka i autorka tekstów, która zdobyła światową sławę dzięki swojej wszechstronności artystycznej i kontrowersyjnemu wizerunkowi.

Miley Cyrus : wiek

Ile lat ma Miley Cyrus ? w 2022 roku skończyła 30 lat

Miley Cyrus : wzrost

Ile ma wzrostu Miley Cyrus ? 165 cm

Miley Cyrus : waga

Ile waży Miley Cyrus ? 48 kg

Miley Cyrus : media społecznościowe

Miley Cyrus : instagram.com/mileycyrus/

Miley Cyrus : facebook.com/MileyCyrus/

Miley Cyrus : biografia, kariera

Miley jest córką słynnej piosenkarki country Billy’ego Raya Cyrusa i wczesnym stadium swojego życia zyskała przezwisko „Smiley”, które później skróciło się do „Miley”. W młodym wieku pojawiła się w produkcjach Disneya, zdobywając ogromną popularność jako gwiazda serialu „Hannah Montana” (2006-2011). Wcielała się w podwójną rolę nastolatki Miley Stewart i jej alter ego, gwiazdy pop Hannah Montana. To właśnie wtedy Cyrus zyskała miano idola nastolatek.

Jednak Miley szybko pragnęła zerwać z wizerunkiem „dziecka Disneya” i w 2010 roku zaczęła eksplorować bardziej dorosłe tematy w swojej muzyce. Jej album „Bangerz” (2013) przyniósł przełomowy moment w jej karierze. Zawierał kontrowersyjne single takie jak „Wrecking Ball” i „We Can’t Stop”, które zdobyły ogromną popularność i wywołały dyskusje na temat jej nowego, bardziej prowokacyjnego wizerunku.

Miley Cyrus stała się symbolem artystycznego odrodzenia. Jej styl muzyczny ewoluował od popu przez eksperymentalne brzmienia do rocka alternatywnego. Jej album „Miley Cyrus & Her Dead Petz” (2015) oraz późniejsze projekty, takie jak „Younger Now” (2017) i „Plastic Hearts” (2020), ukazały różnorodność jej talentu i chęć eksploracji różnych gatunków muzycznych.

Oprócz kariery muzycznej Miley Cyrus kontynuowała aktorstwo. Grała m.in. w filmach „The Last Song” (2010) i „Crisis in Six Scenes” (2016). Wprowadziła także elementy działalności charytatywnej, wspierając organizacje zajmujące się sprawami młodzieży, bezdomnością i prawami LGBT+.

Cyrus jest także znana z otwartości w kwestiach osobistych, w tym swojej tożsamości płciowej i orientacji seksualnej. Jej autentyczność i nieustraszone podejście do wyrażania swojej osobowości zdobyły uznanie oraz szacunek fanów i innych artystów.

Podsumowując, Miley Cyrus to artystka o wszechstronnym talencie, która przeszła znaczącą transformację od młodej gwiazdy Disneya do dojrzałej i eksperymentalnej artystki. Jej wkład w muzykę, aktorstwo i społeczność LGBT+ czyni ją wyjątkową postacią w historii popkultury.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Miley_Cyrus_Primavera19_-226_(48986293772)_(cropped).jpg

Raphael Pour-Hashemi, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz