Uzyskanie fachowej pomocy prawnej bez konieczności osobistej wizyty w kancelarii radcy prawnego lub adwokata to swoista nowość, możliwa przede wszystkim dzięki szybkiemu rozwojowi nowoczesnych technologii i powszechnej dostępności do internetu, smartfonów oraz komputerów. Porady prawne online, jakie realizuje m.in. Kancelaria Gruchacz z Wyszkowa, są formą usług prawniczych, które są realizowane zdalnie, na odległość, bez potrzeby osobistego kontaktu klienta z prawnikiem.

Zdalne porady prawne w Wyszkowie

Możliwość uzyskania pomocy prawnika w zakresie przygotowania pisma procesowego lub innego dokumentu, wydania opinii prawnej lub udzielenia fachowej porady bez potrzeby osobistego odwiedzania kancelarii jest niezwykle wygodną opcją nie tylko dla klientów, ale także prawników. Pozwala oszczędzać czas i skupić się na meritum sprawy, bez zagłębiania się kwestie poboczne. W Kancelarii Radcy Prawnego Michała Gruchacza świadczenie porad prawnych online jest normą. Zwykle procedura udzielenia porady składa się z etapu, na którym klient przedstawia swoją sprawę mailowo lub telefonicznie, następnie pracownik kancelarii podaje bezpłatną wycenę porady i wskazuje na możliwy termin realizacji. Jeśli klient zdecyduje się na skorzystanie z usług, dokonuje płatności i czeka na informację zwrotną. Kancelaria Gruchacz przygotowuje potrzebny klientowi dokument lub wydaje opinię prawną na piśmie i przesyła ją pod podany przez klienta adres mailowy.

Co można załatwić online?

Zdalne porady prawne obejmują szeroki zakres usług standardowo świadczonych stacjonarnie. Dla przykładu w Kancelarii Michała Gruchacza, w sposób zdalny można zamówić przygotowanie pozwu o rozwód lub wniosku o podział wspólnego majątku. W ten sam sposób można zlecić przygotowanie dowolnie innego pisma procesowego lub urzędowego. Oczywiście część spraw jest na tyle zawiła, że kontakt mailowy może okazać się niewystarczający. W takiej sytuacji Kancelaria Gruchacz oferuje zarówno możliwość spotkania osobistego, jak i poprzez wideorozmowę. Druga opcja wydaje się niezwykle korzystna dla osób, które nie mieszkają w Wyszkowie, gdzie mieści się siedziba Kancelarii i nie chcą tracić czasu na dojazd. Alternatywą dla wideorozmowy może być tradycyjna rozmowa telefoniczna. Online wydawane są również opinie prawne.

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz