DALLAS–(BUSINESS WIRE)– Poniżej znajduje się oświadczenie dr Lucy Gildea, dyrektor ds. innowacji, produktów i nauki w Mary Kay Inc., przygotowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce 2022.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest pod adresem: businesswire.com/news/home/20220211005050/en/

W przełomowym badaniu przeprowadzonym w latach 1966-1977 prawie 5000 dzieci poproszono o narysowanie naukowca. Zaledwie 0,6% rysunków przedstawiało kobiety naukowców. Nowsze badania tego rodzaju wskazują na poprawę sytuacji – 28% współczesnych dzieci postawionych przed tym samym zadaniem narysowało kobiety naukowców.

To krok do przodu, ale jest jeszcze dużo do zrobienia.

Mary Kay Inc. wyobraża sobie przyszłość, w której kobiet naukowców jest więcej nie tylko na papierze, ale także w prawdziwym świecie. Dlatego dziś, w dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce, wzywamy wszystkie rządy, instytucje edukacyjne i partnerów z sektora prywatnego do inwestowania, motywowania i opowiadania się za większą liczbą kobiet i dziewcząt zajmujących się naukami ścisłymi, technologią, inżynierią i matematyką (STEM). Więcej dziewcząt podejmujących naukę w zakresie STEM oznacza większą liczbę kobiet wykonujących zawody związane z tymi dziedzinami. To z kolei zapewnia bardziej wyrównane szanse dla kobiet, prowadzi do zmniejszenia różnic w wynagrodzeniach między płciami, korzystnie wpływa na gospodarkę i eliminuje uprzedzenia w nauce.

Dlatego Mary Kay wspiera grupy mniejszościowe studiujące nauki ścisłe, technologie, inżynierie i matematykę, inwestując miliony dolarów w projekty takie jak Akademia Nauk Marketingowych (ang. Academy of Marketing Science), Stowarzyszenie Dermatologii Badawczej (ang. Towarzystwo Dermatologii Badawczej oraz Stypendium Madam C.J. Walker.

Dlatego każdego roku Mary Kay Ash FoundationSM wspiera rozwój kobiet naukowców dotacjami na badania, które pomagają w znalezieniu leku na nowotwory złośliwe szczególnie często występujące u kobiet.

Dzięki innowacjom i nauce kobiet na całym świecie codziennie rozwiązują bardzo złożone problemy – jednak wiele pozostaje do zrobienia w kwestii uznania ich osiągnięć, dania im przestrzeni do wypowiedzi i zwiększenia ich udziału w dziedzinach STEM.

Mam nadzieję, że gdy w przyszłości poprosimy młode dziewczęta o narysowanie naukowców, w swoich pracach przedstawią siebie.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, ponad 60 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Na przestrzeni lat z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach.

Oprócz inwestowania w badania naukowe nad kosmetykami, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych produktów, Mary Kay z oddaniem zajmuje się kwestią upodmiotowienia kobiet i ich rodzin. Nasza firma sprawia, że wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki wspieraniu badań nad nowotworami, ochronie ofiar przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji na stronie https://MaryKayGlobal.com.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220211005050/en/

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. dział komunikacji korporacyjnej

tel. (+1) 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz