Dlaczego niektórzy z nas oszczędzają i potrafią pomnażać swoje pieniądze, od czego zależy nasza skłonność do oszczędzania i inwestowania, wreszcie dlaczego inni, mimo relatywnie dobrej sytuacji nie są w stanie odłożyć żadnych pieniędzy – to niektóre z zagadnień kolejnego szkolenia Prasowej Akademii Pieniądza.

Na platformie szkoleniowej akademia.pap.pl został udostępniony kolejny materiał szkoleniowy dotyczący oszczędzania i inwestowania.

Dr Leszek Mosiejko z SGH, który przygotował szkolenie szczegółowo opisuje w nim na czym polega oszczędzanie oraz jakie są główne motywy i determinanty poziomu oszczędności gospodarstw domowych. Z materiału dowiemy się też dlaczego oszczędności gospodarstw domowych są tak ważne dla całej gospodarki, a także jak pandemia Covid-19 wpłynęła na poziom i strukturę oszczędności Polaków.

Autor sporo miejsca poświęcił też kwestii inwestowania, szczegółowo omawiając rodzaje i sposoby lokowania kapitału, a także wielkość i strukturę wybranych inwestycji gospodarstw domowych w Polsce.

„Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV” to bezpłatne szkolenia, których celem jest podniesienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy, blogerów oraz studentów interesujących się zagadnieniami gospodarczymi.

Projekt składa się z części online (pięciu szkoleń z testami) oraz jednodniowego praktycznego warsztatu, które planujemy przeprowadzić dwukrotnie – w maju i we wrześniu w Warszawie.

Uczestnicy, którzy wezmą udział szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie czwartej edycji Prasowej Akademii Pieniądza. Certyfikat otrzymają także uczestnicy, które zdecydują się wziąć udział w stacjonarnym warsztacie.

Regulamin i szczegóły szkolenia na stronie akademia.pap.pl.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Komentarze

Dodaj komentarz