Piotr Fronczewski, narodzony 8 czerwca 1946 roku w Łodzi, to postać niezwykle wszechstronna w polskim świecie teatru, kina i dubbingu. Jego talent objawiał się już we wczesnym dzieciństwie, kiedy to fascynował się sztuką aktorską. Ukończył prestiżową Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, stając się nie tylko aktorem, ale także reżyserem i pedagogiem.

Piotr Fronczewski: wiek

Ile lat ma Piotr Fronczewski? w 2023 roku skończył 77 lat

Piotr Fronczewski: wzrost

Ile ma wzrostu Piotr Fronczewski? 178cm

Piotr Fronczewski: waga

Ile waży Piotr Fronczewski? brak informacji

Piotr Fronczewski: media społecznościowe

Piotr Fronczewski: instagram.com

Piotr Fronczewski: facebook.com/piotr.fronczewski.1217/

Piotr Fronczewski: biografia, kariera

Jego bogata kariera obejmuje blisko 120 ról filmowych oraz liczne występy teatralne. Znany jest z niezwykłej wszechstronności, kreując postacie od ojców po czarodziejów, od lekarzy po gangsterów. Jego charakterystyczny głos znany jest z audycji radiowych, gier komputerowych i filmów animowanych.

Jako młody chłopak debiutował na scenie i ekranie, stopniowo rozwijając swój talent i zdobywając uznanie widzów i krytyków. Mimo wielu sukcesów, życie Fronczewskiego nie było wolne od trudności. W latach 70. i 80. był obiektem zainteresowania służb specjalnych, ze względu na swoje zaangażowanie społeczne i artystyczne.

Poza pracą aktorską, Fronczewski eksperymentował także z muzyką, tworząc postać Franek Kimono, która zdobyła popularność w latach 80. i 90. Jego działalność obejmuje także udział w programach radiowych oraz narrację audiobooków.

Przez całe życie artystyczne Fronczewski związany był z różnymi instytucjami teatralnymi, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia za swoje osiągnięcia. Jego praca cieszyła się uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Poza światem sztuki, aktor jest także mężem i ojcem dwóch córek. Jego życie osobiste i zawodowe stanowi inspirującą opowieść o pasji, poświęceniu i niezłomnej determinacji.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Piotr_Fronczewski_(00445).jpg
Paweł Matyka, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz