Mundial w Katarze zmierza ku nieuchronnemu końcowi. Pomimo wyjścia z grupy występ reprezentacji Polski na tym turnieju wzbudza mieszane uczucia wśród naszych kibiców. Wielu z nich narzeka na zbyt defensywny styl drużyny Michniewicza. Przedstawiamy plusy i minusy udziały Biało-Czerwonych na tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Polska na mundialu w Katarze

Pierwszy mecz Biało-Czerwonych zakończył się bezbramkowym remisem przeciwko Meksykowi. Podczas spotkania piłkarze skupili się na zadaniach defensywnych, a jedyną okazją do zdobycia bramki był niewykorzystany przez Lewandowskiego rzut karny. Nasz napastnik zdołał strzelić gola w kolejnym, tym razem wygranym spotkaniu przeciwko Arabii Saudyjskiej. Trzecie starcie grupowe z Argentyną zakończyło się porażką 0:2, a styl zaprezentowany przez Polaków podzielił opinie publiczną w całym kraju. Z dorobkiem 4 punktów Polacy wyszli z grupy, ale w kolejnej rundzie nie poradzili sobie z obrońcami tytułu mistrzowskiego.

Plusy udziału polskiej kadry na mistrzostwach

Bez cienia wątpliwości największym plusem udziału naszej kadry na mundialu w Katarze było wyjście z grupy. Jest to sztuka, która nie udała się Polakom od 36 lat. Kolejny pozytyw to fantastyczne występy Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz zdołał obronić dwa rzuty karne oraz wiele innych groźnych strzałów przeciwników. Gdyby nie on nie było by mowy o wyjściu z grupy. Na plus należy też zaliczyć grę Bartosza Bereszyńskiego. Nominalny prawy obrońca występował na lewej stronie defensywny i jako jedyny gracz z pola zaprezentował dobrą formę w każdym z 4 spotkań. Radził sobie z takimi graczami jak Di Maria, Lozano oraz Dembele. Poza tym należy wspomnieć o bezcennym doświadczeniu nabytym przez kilku młodych polskich zawodników. Należy tu wymienić takich piłkarzy jak Jakub Kiwior, Jakub Kamiński i Nicola Zalewski.

Minusy występu Polaków na mundialu

Niestety wskazywanie minusów udziału Polaków na Mistrzostwach Świata w Katarze nie jest trudne. Pierwszym z nich jest styl zaprezentowany przez Biało-Czerwonych. Przez większości turnieju skupiali się na defensywie i nawet nie starali się nawiązywać akcji ofensywnych. Mało tego, pomimo takiej taktyki obrona naszej drużyny nie stanowiła monolitu. Nasi rywale stwarzali sobie wiele sytuacji, a gdyby nie postawa Szczęsnego, to nie wyszlibyśmy z grupy. Kolejna kwestia to taktyka Michniewicza, który oparł grę na Kamilu Gliku i Grzegorzy Krychowiaku. Takie podejście uniemożliwiło wykorzystanie potencjału Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika oraz Roberta Lewandowskiego. Jest to szczególnie przykre w przypadku napastnika Barcelony, dla którego mógł to być ostatni występ na Mistrzostwach Świata w karierze. Efektem takiej taktyki było zdobycie zaledwie 3 bramek w 4 spotkaniach.

Zmagania na mundialu dobiegają końca, co nie oznacza braku możliwości obstawiania meczów. Można tego dokonać poprzez legalną strony internetową lub aplikacje bukmacherskie. Typowanie wyników to ciekawy i całkowicie legalny sposób na wygrywanie zadowalających kwot.

Komentarze

Dodaj komentarz