Pola Raksa, urodzona jako Apolonia Raksa, to legendarna polska aktorka filmowa, której talent, urok osobisty i wszechstronność sprawiły, że stała się ikoną kina lat 60. i 70. XX wieku. Urodziła się 14 kwietnia 1941 roku w Lidzie, wówczas znajdującej się na terenie Polski.

Pola Raksa: wiek

Ile lat ma Pola Raksa? w 2023 roku skończyła 82 lata

Pola Raksa: wzrost

Ile ma wzrostu Pola Raksa? brak informacji

Pola Raksa: waga

Ile waży Pola Raksa? brak informacji

Pola Raksa: media społecznościowe

Pola Raksa: instagram.com/polaraksa.fp/channel/

Pola Raksa: facebook.com/Pola.Ra.1941

Pola Raksa: biografia, kariera

Już od najmłodszych lat Pola wykazywała zainteresowanie sztuką aktorską. Jej pasja przekładała się na zaangażowanie w różne formy teatralne, co w końcu zaprowadziło ją na studia aktorskie. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, zaczęła swoją karierę w teatrze, jednak to kino okazało się dla niej prawdziwą przestrzenią do wyrażania swojego talentu.

Debiutowała na dużym ekranie w filmie „Ewa chce spać” w 1958 roku, w którym zagrała główną rolę. Już ten pierwszy występ przyniósł jej ogromną popularność i uznanie krytyków. Wkrótce potem zaczęła gromadzić kolejne sukcesy, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego kina.

Pola Raksa znana była nie tylko ze swojego niezwykłego talentu aktorskiego, ale także z elegancji, wdzięku i urody, co sprawiło, że stała się ikoną stylu tamtych lat. Jej role w filmach takich jak „Panienka z okienka”, „Jak być kochaną” czy „Lalka” zapisały się na stałe w historii polskiego kina.

Pola Raksa była nie tylko aktorką filmową, ale także aktywnie angażowała się w życie kulturalne Polski, wspierając młodych artystów i promując polską sztukę zarówno w kraju, jak i za granicą.

Mimo że czasem jej życie prywatne było przedmiotem zainteresowania mediów, Pola Raksa zawsze zachowywała godność i dystans do show-biznesu, skupiając się przede wszystkim na swojej pracy aktorskiej.

Dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi, urokowi osobistemu i niezapomnianym kreacjom, Pola Raksa pozostaje nieśmiertelną legendą polskiego kina, a jej dorobek filmowy nadal inspiruje i zachwyca kolejne pokolenia widzów.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pola_Raksa.JPG
Zofia Nasierowska, Public domain, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz