Produkty z konopi stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach, począwszy od kremów konopnych i balsamów, a skończywszy na konopnym oleju do ciała. Więc co jest takiego dobrego w tych produktach konopnych, zwłaszcza kremach konopnych?

Wiele osób kupuje kosmetyki konopne ze względu na długą listę korzyści zdrowotnych, jakie zapewnia olej z nasion konopi. Same nasiona konopi zawierają bardzo bogatą ilość kwasów tłuszczowych, minerałów, składników odżywczych i witamin, które przyczyniają się do ich popularności i są podstawą ich korzyści zdrowotnych.

Jak działa krem konopny?

Kremy konopne są wytwarzane z oleju z nasion konopi, są pełne korzyści i stają się coraz bardziej popularne. Dzięki swoim składnikom zapewniają unikalne, naturalne działanie przeciwbólowe i uspokajające.

W szczególności kosmetyki konopne w postaci kremu są doskonałym sposobem na maksymalne wykorzystanie zalet oleju z nasion konopi. Chcesz poznać zalety kremów konopnych? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Krem konopny przeciw łuszczycy

Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną i obejmuje objawy zapalenia suchej, zaczerwienionej skóry, obrzęk stawów i jest klasyfikowana jako przewlekła choroba zapalna.

Kilka badań wykazało, że olej z nasion konopi może rzeczywiście pomóc osobom cierpiącym na łuszczycę. Powodem jest to, że olej z nasion konopi zawiera mnóstwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Niezbędne kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3 i omega-6, same w sobie mają liczne właściwości lecznicze, w tym właściwości przeciwzapalne, które są doskonałe dla osób z łuszczycą. Pomagają również budować silniejszą skórę, która jest bardziej odporna na infekcje bakteryjne, a także ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które zapobiegają rozwojowi drożdżaków.

Stosowanie kremu konopnego, który zawiera olej z nasion konopi, może być bardzo korzystne dla osób cierpiących na łuszczycę i złagodzić objawy, w tym stan zapalny i suchość skóry. Regularne stosowanie kremu z konopi może również wzmocnić skórę i spowolnić wzrost komórek skóry (łuszczyca powoduje odkładanie się dodatkowych komórek na skórze).

Krem konopny łagodzący ból

Wiele osób cierpiących na artretyzm, stany zapalne i inne chroniczne bóle uważa, że olej z nasion konopi doskonale nadaje się do łagodzenia bólu. Kosmetyki konopne w postaci maści mogą wchodzić w interakcje z receptorami w mózgu i odbierać sygnały chemiczne, które mogą pomóc w zmniejszeniu bólu. Nakładanie kremu z konopi miejscowo na dotknięte obszary to doskonały sposób na zmniejszenie bólu i stanu zapalnego.

Krem konopny na egzemę

Egzema to ogólny termin określający stan skóry, który może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, powodując suche, czerwone, łuszczące się plamy na skórze. U osób cierpiących na egzemę bariera skórna nie działa tak dobrze, jak powinna, a na zewnętrznej warstwie skóry rozwinie się mikroskopijne pęknięcie, które powoduje odwodnienie i stan zapalny skóry.

Atopowe zapalenie skóry jest jedną z najczęstszych form egzemy i powoduje suchość i swędzenie skóry. Krem konopny jest bardzo korzystny dla osób cierpiących na egzemę, ponieważ zawiera kwasy tłuszczowe omega, które pomagają wzmocnić i nawilżyć skórę.

Kolejną zaletą kremu konopnego jest to, że nie będzie kolidował z gruczołami łojowymi, które produkują olej do skóry. Krem z konopi pomoże w regulacji produkcji serum i nawilżeniu skóry, przywracając jej równowagę.

Krem konopny do skóry suchej

Niezbędne kwasy tłuszczowe znajdujące się w oleju z nasion konopi doskonale nawilżają skórę. Dlatego kremy konopne są odpowiednim wyborem dla osób cierpiących na suchą skórę. Kremy konopne nie tylko zwalczają suchą skórę, ale zawierają również wiele innych składników odżywczych i witamin, w tym witaminę E, która odżywia i wzmacnia ochronę skóry.

Witamina E pomaga również spowolnić proces starzenia, a stosowanie kremów konopnych, które zawierają wiele przeciwutleniaczy, pomaga zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek na skórze.

Komentarze

Dodaj komentarz