Misy, tace, świeczniki, lampiony, a nawet lampki czy stoliki – ażurowe dodatki za sprawą mody na wnętrza w stylu loftowym zyskały dużą popularność. Mamy dla was kilka rad, jak z ich pomocą ożywić własne cztery kąty, niekoniecznie w industrialnym klimacie. Nie pożałujecie!

– Czarne metalowe druciki z drewnianymi elementami to wręcz kwintesencja stylu loftowego. Dzięki niewątpliwym zaletom ozdoby wykonane w ten sposób, a nawet małe meble przebojem zdobyły sklepowe półki i strony katalogów wnętrzarskich – zauważa dekoratorka związana z marką KiK i dodaje: nic dziwnego, są lekkie – zarówno w sensie dosłownym, jak i wizualnie, dzięki czemu stanowią świetne uzupełnienie surowych industrialnych wnętrz, a do tego trwałe i niedrogie.

Te cechy w połączeniu z dużą dostępnością i szerokim wyborem sprawiają, że ażurowe dekoracje i dodatki bez trudu możemy dopasować do tego, co już mamy w domu. Nawet jeśli nasze mieszkanie nie przypomina loftowych wnętrz z dużą przestrzenią, wysokimi sufitami i surowym wykończeniem.

Sposoby na ażurowe dodatki w domu

Najprostszym patentem na wprowadzenie akcesoriów z metalu do wnętrz, tak aby z nim współgrały, jest pójście „tropem” kolorystycznym. A właściwie trzema ścieżkami: czarną, białą i błyszczącą.

1. Czarne dodatki

– Zauważcie, że te najbardziej surowe dekoracje, o wyrazistych i prostych liniach najczęściej są czarne lub bardzo ciemne, przeważnie z dodatkiem drewna – np. w postaci blatu stolika. Ich industrialny styl świetnie wkomponuje się we wnętrza w stylu loftowym, ale też takie, które są po prostu utrzymane w ciemnych lub wyrazistych kolorach. Rustykalnej chacie o drewnianych ścianach dodadzą nuty nowoczesności. Natomiast w awangardowych wnętrzach – np. w których pierwsze skrzypce gra czerwona sofa czy soczyście żółty fotel, a dekoracje to grafiki na ścianach – czarne, ażurowe ozdoby sprawdzą się doskonale jako element, który nie przytłoczy „głównych bohaterów”, ale też nie zniknie wizualnie na ich tle. Pomyślcie o czarnych konturach komiksowych postaci. Właśnie o taki efekt chodzi! – tłumaczy dekoratorka wnętrz związana z siecią sklepów KiK.

2. Białe dodatki

– Ażurowe osłonki na doniczki, świeczniki i wazony wykonane z metalu pomalowanego na biało albo uzupełnionego kryształkami czy szklanymi elementami wydają się wprost stworzone do biało-szarych wnętrz, które od pewnego czasu święcą tryumfy w Polsce. Dzięki nim natychmiast wyczarujemy w nich nieco romantyczny klimat albo bardziej glamour. Jeśli zależy nam na tym pierwszym, ażurowe elementy zestawmy z pastelowymi poduszkami, bukietami róż (mogą być suszone) i drewnianymi drobiazgami, np. ramkami na zdjęcia. Klimat glam to przede wszystkim błysk – ozdoby z kryształkami zalśnią jeszcze mocniej w towarzystwie srebrnej tacy czy metalowej lampki – wylicza dekoratorka marki KiK.

3. Błyszczące dodatki

– Mówiąc „błyszczące” mam na myśli przede wszystkim te w stylu orientalnym, przywodzące na myśl skarby Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Misterne zdobienia, drobniutkie ażurowe otworki, zawijasy na figurkach, lampionach, misach i świecznikach są na tyle dekoracyjne same w sobie, że świetnie wpasują się w proste wnętrza utrzymane w stonowanych beżach, bielach czy szarościach. Ich doskonałym uzupełnieniem są rośliny doniczkowe – soczysta zieleń i błysk srebra lub złota to prosty przepis na stworzenie we własnych czterech kątach klimatu rodem z egzotycznych wakacji. I to za ułamek ceny zagranicznej podróży!

Zastosowanie ażurowych dekoracji to prosty sposób na podkręcenie klimatu klasycznie urządzonego salonu czy odważnej sypialni. Teraz czas na decyzję, którą wersję wybrać – czarną, białą czy błyszczącą? W końcu każda ma w sobie to „coś”.

KiK Textil Sp. z o.o.

ul. Legnicka 21a

53-671 Wrocław

Telefon: + 48 (0) 71 377 44 00

Fax: + 48 (0) 71 377 44 01

E-Mail: info.pl@kik-textilien.com

www.kik.pl


KiK Textil Sp. z o.o. to firma działająca na rynku od 1994 roku. Na przestrzeni lat osiągnęła status jednej z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Kolebką sieci są Niemcy, ale jej koncept przyjął się już także na terenie Polski, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Włoch. Aktualnie pod szyldem KiK działa ponad 4 000 sklepów, w tym ponad 430 w Polsce. Misją KiK jest oferowanie produktów modnych i uniwersalnych w dobrej jakości, ale niskiej cenie. Poza szerokim wyborem tekstyliów dla kobiet, mężczyzn i dzieci w asortymencie KiK można znaleźć także dodatki do aranżacji wnętrz, akcesoria dla zwierząt i małe AGD.

Komentarze

Dodaj komentarz