Z inicjatywy prezydenta Wojciecha Bakuna oraz właściciela firmy Kazar Artura Kazienko w Przemyślu przy ulicy Lwowskiej powstało centrum pomocy humanitarnej i centrum logistyczne. Placówka o powierzchni 12 tys. m2 została przygotowana w budynku, w którym kiedyś znajdował się hipermarket. Zapewniono tym samym nawet 600 miejsc noclegowych.

W centrum pomocy humanitarnej i centrum logistycznym trwają aktualnie ostatnie prace przygotowawcze. Tuż przy obiekcie stanął ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, który oferuje pomoc pediatryczną dla uchodźców. Placówka koordynuje także dystrybucję zebranych darów.

„Za mną stoją właściciele największych firm w Polsce, którzy już zadeklarowali swoje wsparcie dla tej inicjatywy. Jestem pewien, że będziemy w stanie przygotować to centrum w sposób perfekcyjny i zapewnić uchodźcom warunki na miarę możliwości tego obiektu” – powiedział Artur Kazienko, właściciel firmy Kazar.

Kazar, którego siedziba znajduje się zaledwie 10 km od granicy z Ukrainą, oferuje potrzebującym również pomoc finansową, psychologiczną oraz prawną. W niesienie wsparcia wschodnim sąsiadom zaangażowali się pracownicy firmy, a niektórzy z nich zostali oddelegowani do pomocy uchodźcom również w godzinach pracy. Rodzimy producent przekazuje także potrzebującym obuwie – zarówno osobom przebywającym po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.

Źródło informacji: magnifiCo marketing&PR consultants Sp. z o.o.

Źródło informacji: PapMediaRoom

Komentarze

Dodaj komentarz