Interesujesz się nowoczesnym wzornictwem, wystrojem wnętrz, architekturą? Fascynuje Cię technologia, która wspiera przedsiębiorców w tworzeniu niepowtarzalnych przedmiotów i wnętrz? W takim razie poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Opowiemy w nim o niezwykłej technologii pod nazwą VeroMetal, która pozwala tworzyć wykończenia znane na całym świecie. Omówimy, gdzie można podziwiać efekty prac z jej użyciem oraz jakie rodzaje metali są w niej najczęściej używane. Dzięki polskiemu dystrybutorowi jest ona dostępna dla krajowych firm. Zapraszamy na krótką podróż do świata metali i niezwykłych wykończeń.

Czym jest technologia VeroMetal?

Technologia VeroMetal polega na nanoszeniu na dowolną powierzchnię cienkiej warstwy płynnego metalu. Można to robić przy pomocy natrysku, wałkowania lub wylewania. Końcowy efekt jest taki, iż po wyschnięciu metal staje się twardy i odporny na warunki atmosferyczne, a pokryty nim przedmiot wygląda jak wykonany z metalu.

W jakich branżach znajduje ona zastosowanie?

Technologia VeroMetal jest uniwersalna i może być stosowana w różnych branżach i na różnych materiałach. Można nią pokrywać drewno, plastik, beton, ceramikę, tkaniny, skórę i wiele innych. Przy jej pomocy można tworzyć niesamowite dekoracje wnętrz i elewacji budynków, meble, elementy oświetlenia, rzeźby i wiele innych. Technologia pozwala nadać każdemu przedmiotowi wyjątkowy charakter i elegancję. Efekty jej użycia można spotkać m.in. we Francji, Abu Zabi, Wiedniu.

Które rodzaje metali mogą zostać użyte w technologii VeroMetal?

W technologii VeroMetal zastosowanie mają różne rodzaje metali: Aluminium, Brąz, Cyna, Cynk, Miedź, Nikiel-srebro, Stal nierdzewna, Żelazo, Złoto. Każdy z nich ma swoją własną barwę i połysk, a także reaguje na utlenianie i patynowanie w różny sposób. Można więc uzyskać różne efekty kolorystyczne i strukturalne w zależności od wybranego metalu. Vero Polska i jej VeroMetal dają tym samym artystom i projektantom narzędzie o niemalże nieograniczonych możliwościach personalizacji projektów. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie https://verometal.com.pl/metale-i-wykonczenia-2

Jakie metody wykończeniowe są stosowane, aby uzyskać pożądany efekt końcowy?

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, po nałożeniu warstwy metalu można go poddać różnym metodom wykończeniowym, takim jak: polerowanie, szlifowanie, patynowanie, oksydowanie. Każda z metod pozwala nadać metalowi różną fakturę i stopień połysku lub uzyskać specyficzny efekt np. starzenia się metalu, lub lustrzanego wykończenia. Efekty użycia technologii VeroMetal są dostępne na stronie dystrybutora. Warto ją przejrzeć, aby w pełni zrozumieć jej możliwości.

Podsumowanie

Technologia VeroMetal to innowacyjna metoda pokrywania ciekłym metalem dowolnej powierzchni. Dzięki jej unikatowym właściwościom można tworzyć niepowtarzalne efekty wizualne w różnych branżach i na różnych powierzchniach. Efekty użycia technologii dostępne są na całym świecie m.in. w muzeach, hotelach, restauracjach, ale również miejscach publicznych: pomniki, posągi. Różne rodzaje metali i kilka metod wykończeniowych, pozwala uzyskać niemalże nieskończoną liczbę kombinacji. Technologia VeroMetal to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla różnych środowisk. Przedsiębiorców i artystów, którzy chcą tworzyć lub posiadać nietuzinkowe rzeczy, jak również dla osób ceniących sobie oryginalność i elegancję w swoim otoczeniu. Metal, pomimo że uchodzi za zimny, potrafi nadać wybranym elementom wnętrza i pokrytym nim przedmiotom luksusowego wyglądu, co dla niektórych może być argumentem do tego, aby skorzystać z technologii, która potrafi tchnąć nowe życie w każdy przedmiot.

Komentarze

Dodaj komentarz