Radzimir Dębski, znany pod pseudonimem Jimek, to polski kompozytor, dyrygent i producent muzyczny, którego talent i wszechstronność zdobyły mu uznanie na całym świecie. Urodzony 30 kwietnia 1987 roku w Szczecinie, Radzimir ma korzenie artystyczne, będąc synem renomowanego kompozytora Krzesimira Dębskiego oraz utalentowanej aktorki i piosenkarki Anny Jurksztowicz. Jego młodsza siostra Maria oraz dwoje przyrodnich rodzeństwa: Tolisław i Dobromiła, również odziedziczyli skłonności artystyczne.

Radzimir Dębski: wiek

Ile lat ma Radzimir Dębski? w 2023 roku skończył 36 lat

Radzimir Dębski: wzrost

Ile ma wzrostu Radzimir Dębski? brak informacji

Radzimir Dębski: waga

Ile waży Radzimir Dębski? brak informacji

Radzimir Dębski: media społecznościowe

Radzimir Dębski: instagram.com/porschepl/p/Bn4evHfHlww/

Radzimir Dębski: facebook.com/radzimir/

Radzimir Dębski: biografia, kariera

Po ukończeniu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, Jimek wyruszył w podróż po świecie muzyki, zdobywając serca słuchaczy swoimi kompozycjami zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jego bogate portfolio obejmuje muzykę do znanych produkcji filmowych i telewizyjnych, takich jak Ranczo czy Orkiestra niewidzialnych instrumentów. Jednak prawdziwą sławę przyniosła mu wygrana w konkursie na remiks piosenki „End of Time” amerykańskiej ikony pop, Beyoncé, który ukazał się na jej minialbumie 4: The Remix.

W 2015 roku Jimek podbił serca polskiej publiczności, skomponowawszy oprawę muzyczną do czołówki programu Wiadomości Programu 1 Telewizji Polskiej oraz nagrywając album z Miłoszem „Miuoshem” Boryckim i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, zatytułowany 2015. Jego medley przebojów hip-hopowych, Historia Hip-hopu, spotkał się z uznaniem nie tylko w Polsce, lecz także za granicą, gdzie docenili go tak znani artyści jak Ashton Kutcher czy M.O.P., Prodigy oraz Pharoahe Monch.

Jimek nie tylko odnosi sukcesy w muzyce – w 2018 roku został ambasadorem marki komórkowej Play Next, co świadczy o jego wszechstronności i wpływie na kulturę muzyczną nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Radzimir Dębski, czyli Jimek, to nie tylko kompozytor i producent muzyczny, lecz prawdziwa ikona współczesnej muzyki, której talenty i osiągnięcia pozostaną niezapomniane w historii polskiego i światowego dziedzictwa muzycznego.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radzimir_D%C4%99bski_(2018).jpg

Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73), CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz