Rafał Stanisław Kamiński, znany zawodowo jako Ralph Kamiński, urodził się 8 listopada 1990 na Podkarpaciu w miejscowości Jasło, to polski piosenkarz i autor tekstów, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Jego twórczość często charakteryzuje się eksperymentowaniem ze stylami muzycznymi, w tym alternatywnym popem i muzyką kameralną. Otrzymał dwa Fryderyki na gali Fryderyk 2022 oraz nagrodę dla najlepszego polskiego artysty na gali MTV Europe Music Awards 2022.

Ralph Kamiński: wiek

Ile lat ma Ralph Kamiński? w 2022 roku skończył 32 lata.

Ralph Kamiński: wzrost

Ile ma wzrostu Ralph Kamiński? 180cm

Ralph Kamiński: waga

Ile waży Ralph Kamiński? Brak informacji

Ralph Kamiński: media społecznościowe

Ralph Kamiński: instagram @ralphkaminski

Ralph Kamiński: facebook.com/kaminskiralph/

Ralph Kamiński: biografia, kariera

Urodził się i wychował w Jaśle na południu Polski. Jego matka jest nauczycielką. Ma młodszego brata Wiktora. Jego kuzynem jest wokalista Michał Szpak, sam Kamiński potwierdził to w talk show u Kuby Wojewódzkiego.

Już jako dziecko zainteresował się muzyką. W wieku 11 lat Kamiński zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne w Jasielskim Domu Kultury. Studiował sztukę i muzykę, by w 2010 roku rozpocząć profesjonalną karierę muzyczną. Kamiński jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki. Studiował również na Wydziale Pop Codarts University for the Arts w Rotterdamie. W 2010 roku skomponował swój pierwszy utwór zatytułowany „The Hill”. W 2011 roku wykonał piosenkę na Międzynarodowym Festiwalu Carpathia i zdobył Grand Prix. W 2012 roku wydał swój pierwszy singiel „Don’t Know Why”, a rok później zaczął występować ze swoim siedmioosobowym zespołem My Best Band in the World.

W 2020 został laureatem im. Grzegorza Ciechowskiego Nagrody Artystycznej Miasta Torunia. W 2021 roku wydał swój trzeci solowy album zatytułowany Kora, będący hołdem dla Olgi Jackowskiej, czołowej wokalistki zespołu rockowego Maanam i ikony polskiej muzyki New Wave. W tym samym roku zdobył Paszport Polityki tygodnika Polityka w kategorii Muzyka Popularna. W 2022 roku otrzymał dwa Fryderyki za album Kora z 2021 roku. Wygrał w kategoriach Artysta Roku i Poezja śpiewana. W tym samym roku zdobył także nagrodę dla najlepszego polskiego aktora na gali MTV Europe Music Awards 2022.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ralph_Kaminski,_3-Maj%C3%B3wka_2023_03.jpg

Wojciech Pędzich, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz