Randall Herman Meisner urodził się 8 marca 1946 roku – zmarł 26 lipca 2023 roku, był amerykańskim muzykiem, piosenkarzem, autorem tekstów i członkiem-założycielem grupy The Eagles. Przez całą swoją zawodową karierę muzyczną główną rolą Meisnera była gra na gitarach basowych i wspierającego wokalisty o wysokiej harmonii jako członka grupy i muzyka sesyjnego. Był współautorem przeboju Eagles, Take It to the Limit.

Randall Meisner urodził się w Scottsbluff w Nebrasce jako drugie dziecko i jedyny syn rolników Hermana (1911–1995) i Emilie (z domu Haun) Meisner (1911–2010). Cała czwórka jego dziadków była niemieckimi imigrantami z Wołgi. Randy miał starszą siostrę Carol, która zmarła w 2005 roku. Przypomniał sobie, że jego matka zawsze śpiewała w domu. Jego dziadek ze strony matki, George Haun, był nauczycielem gry na skrzypcach.

Rodzina Meisnerów uprawiała kukurydzę, fasolę, lucernę i buraki cukrowe. Młody Randy zainteresował się gitarą w wieku dziesięciu lat, po obejrzeniu występu Elvisa Presleya w programie Ed Sullivan Show. Zaczął brać lekcje i grać w lokalnych zespołach. Uczęszczając do Scottsbluff High School, jeden z nauczycieli Randy’ego zasugerował, aby zaczął grać na basie.

Randall Meisner: wiek

Ile lat ma Randall Meisner? zmarł 26 lipca 2023 roku

Randall Meisner: wzrost

Ile ma wzrostu Randall Meisner? brak informacji

Randall Meisner: waga

Ile waży Randall Meisner? brak informacji

Randall Meisner: media społecznościowe

Randall Meisner: instagram.com/randy_meisner_retrospective/

Randall Meisner: youtube.com/watch?v=X1v46BbMtGU

Randall Meisner: biografia, kariera

Meisner był dwukrotnie żonaty. Ożenił się ze swoją dziewczyną z liceum, Jennifer Lee Barton w 1963 r. Młoda para miała syna Dana Scott Meisner który urodził się w listopadzie 1963 r. Para miała jeszcze dwoje dzieci, bliźniaczki Heather Leigh i Eric Shane Meisner, urodzone w maju 1970 r., przed rozwodem w 1981 r.

Meisner później poślubił swoją dziewczynę z którą spotykał się od dwunastu lat, Lana Rae, w listopadzie 1996. Małżeństwo trwało aż do jej śmierci w 2016 roku.

Wiele osób, które spotkały i pracowały z Meisnerem, zwracało uwagę na jego życzliwość. Don Felder, James Taylor i Rick Roberts opisali Meisnera jako jednego z najmilszych ludzi, z jakimi kiedykolwiek pracowali. Felder dodał: „Był wspaniałym facetem ze Środkowego Zachodu o wielkim sercu i kochającej duszy”. Henry Diltz, który obszernie fotografował Meisnera z Orłami we wczesnych latach 80-tych podczas solowej kariery Meisnera, powiedział: „Randy Meisner był bardzo łagodną duszą”. Zwrócono również uwagę na jego nieśmiałość, która mogła czasami sprawiać mu pewne trudności jako wykonawcy. „Randy czuł się bardzo nieswojo z tak zwaną supergwiazdą” – powiedział Don Henley autorowi Marcowi Eliotowi.


Foto: https://en.wikipedia.org/wiki/Randy_Meisner

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz