Robotic Research zapowiada serię finansowania w wysokości 228 mln USD przeznaczoną na komercyjne wykorzystanie technologii autonomicznych

Inwestycja realizowana przez SoftBank Vision Fund 2 i Enlightenment Capital umożliwi komercyjnemu oddziałowi firmy, RR.AI, osiągnięcie przewagi skali i dostarczenie kompleksowego rozwiązania autonomicznego dla rynków transportu i logistyki.

CLARKSBURG, Maryland–(BUSINESS WIRE)– Robotic Research, światowy lider w dziedzinie autonomicznej mobilności i rozwiązań z zakresu robotyki, poinformował dziś o rundzie finansowania w wysokości 228 mln USD – pierwszym kapitale pozyskanym przez firmę z zewnątrz. Finansowanie umożliwi dalsze innowacje i rozwój komercyjnego oddziału Robotic Research, RR.AI, który koncentruje się na opracowywaniu kompleksowych rozwiązań autonomicznej jazdy dla komercyjnych samochodów ciężarowych, autobusów, pojazdów transportowych i logistycznych. Inwestorami w rundzie serii A są SoftBank Vision Fund 2, Enlightenment Capital, Crescent Cove Advisors, Henry Crown and Company oraz Luminar Technologies, Inc.

„Inwestycja ta odzwierciedla nasz sukces w rozwoju autonomicznych rozwiązań dla klientów rządowych w USA i zapewni zasoby niezbędne do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania kontrahentów komercyjnych i rozszerzenia działań handlowych – oświadczył Alberto Lacaze, dyrektor generalny Robotic Research. – Nasza długa historia i doświadczenie pozwoliły na opracowanie sprawdzonego rozwiązania, które jest nie tylko wytrzymałe, bezpieczne i niezawodne, ale także wszechstronne i idealne do eksploatacji w różnych środowiskach, warunkach pogodowych i zastosowaniach”.

Firma Robotic Research z powodzeniem wdrożyła rozwiązania autonomiczne i robotykę na drogach całego świata, jak również w najtrudniejszych, nieuporządkowanych środowiskach przemysłowych. Opracowany przez spółkę zestaw do autonomizacji pojazdów, AutoDrive®, został już zintegrowany z różnymi pojazdami, w tym z pierwszym w Ameryce Północnej zautomatyzowanym ciężkim autobusem tranzytowym, ciężarówkami klasy 8 i ciężarówkami manewrowymi. System AutoDrive® może być stosowany na drodze, w terenie lub na placu, dzięki czemu doskonale nadaje się do zapewnienia rozwiązania autonomicznej jazdy 360°, obejmującego szereg złożonych dziedzin projektowania operacyjnego (ODD).

„Naszym zdaniem technologia pojazdów autonomicznych ma potencjał, aby zmienić sposób przemieszczania się towarów i ludzi – powiedział Akshay Naheta, starszy wiceprezes SoftBank Group Corp i były partner zarządzający w SoftBank Investment Advisers. – Robotic Research może pochwalić się osiągnięciami w działalności w sektorze komercyjnym oraz budową wyróżniających się rozwiązań autonomicznych poprzez zorientowanie się na konkretne, generujące przychody możliwości. Z przyjemnością zostaniemy partnerem finansowym i zapewnimy zasoby niezbędne do przyspieszenia komercjalizacji rozwiązań Robotic Research”.

Jest to pierwsza strategiczna inwestycja kapitałowa dokonana przez Luminar, światowego lidera w dziedzinie sprzętu i oprogramowania do lidarów samochodowych. Firma Robotic Research współpracuje z Luminar nad strategicznymi możliwościami rozwoju autonomii i wybrała ten podmiot jako dostawcę lidaru dalekiego zasięgu.

UBS Investment Bank występował jako doradca finansowy i agent ds. emisji dla Robotic Research. Spółka Cravath, Swaine & Moore LLP pełniła rolę doradcy prawnego, a spółka Covington & Burling LLP działała jako doradca specjalny Robotic Research.

RR.AI

RR.AI jest handlowym oddziałem Robotic Research – międzynarodowej firmy technologicznej, która od dwóch dekad dostarcza rozwiązania z zakresu autonomicznej mobilności i robotyki dla sektora obronnego. Wszechstronny zestaw do autonomicznej jazdy (AutoDrive®) autorstwa RR.AI to sprawdzony system autonomicznej jazdy zarówno na drodze, jak i poza nią, któremu zaufali wiodący w branży partnerzy producentów oryginalnego wyposażenia. Jest on szczególnie przystosowany do zapewnienia kompleksowego, 360-stopniowego rozwiązania w zakresie autonomicznej jazdy dla transportu komercyjnego, które obejmuje złożone obszary projektowania operacyjnego (ODD). Więcej informacji na temat RR.AI można znaleźć na stronie www.rr.ai.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211208006171/en/

Źródło: Robotic Research

KONTAKT:

Dla mediów

Don Lefeve

Dyrektor ds. korporacyjnych

e-mail: Press@rr.ai

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło informacji: Business Wire

Komentarze

Dodaj komentarz