Co 10 Polak decyduje się na wręczanie bliskim luksusowych prezentów z górnej półki[1]. A jaki luksusowy prezent dla wędkarza jest na topie? Sklep wędkarski Corona Fishing przygotował zestawienie najchętniej kupowanych podarków. Ważne, aby te były praktyczne, użyteczne, a jednocześnie luksusowe. I oczywiście wykonane hand made przez rzemieślników. Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi.

Ręcznie robione wędki na topie

Jednym z najchętniej wybieranych prezentów są ręcznie robione wędki. To spersonalizowane sprzęty, które sprawdzą się w każdych warunkach.

 – Ręcznie wykonaną wędkę charakteryzuje wysoka jakość, wytrzymałość, funkcjonalność i walory użytkowe – mówi Remigiusz Kopiej, właściciel firmy Corona Fishing (sklep wędkarski Warszawa). – Do produkcji wędzisk wykorzystywane są komponenty znanych i cenionych firm. Wybrane wędki stanowią przełom w nowoczesnym wędkarstwie i kryją w sobie nieosiągalne do tej pory parametry i właściwości. Gwarantują komfortowe operowanie woblerami oraz innymi przynętami, stawiającymi opór w wodzie.  Kluczowe jest też wykorzystanie w danym modelu maksymalnie szerokiej gramatury przynęt.

Ręcznie robione wędki powinny posiadać dożywotnią gwarancję producenta. Istotny jest także nietypowy design – warto zamówić wędkę ze specjalną dedykacją bądź w kolorach, jakie lubi bliska nam osoba.

Luksusowe przynęty wędkarskie – poleca sklep wędkarski Warszawa

Dużą popularnością cieszą się spinningowe przynęty wędkarskie. Hand made świetnie sprawdza się w każdej kategorii.

 – Podczas wyboru przynęty wędkarskiej dużą rolę odgrywa jej jakość. Wspólnie z rzemieślnikami dobieramy w taki sposób nasze produkty, aby były wytrzymałe, a także funkcjonalne – mówi Remigiusz Kopiej z Corona Fishing. – Rodzaj przynęty powinien być dopasowany do połowu konkretnego gatunku ryb. Niebywała lotność i celność połączona z powolnym tonięciem – to cechy, które doceni każdy wytrawny wędkarz.

Złowienie rekordowej ryby zapewnia nie tylko zachwyt otoczenia, ale przede wszystkim przepełnia niekłamaną dumą wędkarza. Mając odpowiedni sprzęt, prawdopodobieństwo takiej ewentualności wzrasta wielokrotnie.

Plecionki wysokiej klasy

Do jednych z najbardziej popularnych prezentów dla wędkarzy należą także plecionki. To rodzaj linki utworzonej z wielu włókien. Na rynku funkcjonują firmy, które wyspecjalizowały się w tworzeniu tego typu produktów. Plecionki dobrej jakości zawierają włókna spectra, uznawane za jedne z najtrwalszych i najmocniejszych na świecie. Plecionka powinna posiadać odpowiednią moc, a dzięki zmianom technologicznym daje możliwość łowienia na produkty o wysokich parametrach.

Zestawy specjalne

Nie każda osoba zna się na wędkarstwie. Jak więc dokonać wyboru odpowiedniego prezentu? W sklepach można znaleźć gotowe zestawy w określonej kwocie. Upominek może składać się z woblerów, wahadłówek, obrotówek, jerków, cykad i kogutów najwyższej jakości. Co jeszcze można zakupić? Wędkarzom przydają się noże i siekiery, a także specjalna odzież. Warto także udać się do stacjonarnego sklepu (np. sklep wędkarski Warszawa – Corona Fishing) i na miejscu poprosić o skomponowanie luksusowego prezentu dla wędkarza.

Jak odpowiednio dobrać prezent? Warto zwrócić uwagę na fakt, gdzie łowi ryby dana osoba. Czy jest to rzeka, a może jezioro? W ten sposób uda się wybrać spersonalizowany i użyteczny upominek.


[1] IBRiS

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz