Liczenie kroków to dopiero początek.

Jeśli jesteś regularnym biegaczem lub rowerzystą, możesz być przyzwyczajony do śledzenia swoich podróży za pomocą telefonu lub urządzenia do noszenia . Ale biegi i przejażdżki to dopiero początek, jeśli chodzi o rzeczy, które można rejestrować za pomocą smartfona.

Przekonasz się, że możesz zbudować obraz historii słuchania muzyki na przestrzeni wielu lat lub śledzić wszystkie miasta, które odwiedziłeś w danym roku — wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiednie aplikacje.

Śledź muzykę za pomocą Last.fm

Nikogo nie oszukasz — Last.fm zna Twoją przeszłość emo, zanim odkryłeś alternatywną muzykę ludową. David Nield

Wybrana przez Ciebie usługa strumieniowego przesyłania muzyki prawdopodobnie dobrze sprawdza się w śledzeniu tego, czego słuchałeś (i wykorzystywaniu tych informacji do formułowania zaleceń), ale Last.fm może rejestrować Twoje nawyki słuchania w wielu usługach i platformach, tworząc bardziej wszechstronny obraz.

Last.fm jest prosty i możesz nawet nie musieć pobierać aplikacji — na przykład jest wbudowany w Spotify. Gromadząc dane, będziesz mógł zobaczyć swoich ulubionych wykonawców, albumy i utwory w ciągu dni, miesięcy i lat, a także uzyskać inteligentne rekomendacje nowej muzyki.

Last.fm jest darmowy na Androida , iOS , Windows , macOS i w sieci .

Śledź miejsca za pomocą Map Google

Mapy Google znają wszystkie miejsca, w których byłeś, i nie, to wcale nie jest przerażające. David Nield

Mapy Google mogą rejestrować odwiedzone miejsca i prosić o ich ocenę i recenzję. Jeśli chcesz odtworzyć swoje kroki według miesiąca, roku lub dnia, możesz sprawdzić opcję Oś czasu w Internecie lub w aplikacji. Wystarczy przejść do menu głównego (twój awatar w lewym górnym rogu) i wybrać opcję Twoja oś czasu .

Oprócz tego, że możesz wspominać minione podróże, Google wykorzystuje te dane do polecania nowych miejsc, które pasują do tego, co lubiłeś wcześniej. Mapy nie rejestrują automatycznie Twojej historii lokalizacji — jest domyślnie wyłączone i musisz włączyć tę funkcję. Ale jeśli w dowolnym momencie uznasz, że jest to trochę przerażające, możesz wyłączyć śledzenie, kiedy tylko chcesz.

Aby to zrobić, przejdź do ustawień swojego konta Google , a następnie do danych i prywatności i znajdź nagłówek Ustawienia historii . Kliknij Historia lokalizacji , a następnie Wyłącz . Google sprawi, że przeczytasz kilka informacji o tym, co oznacza wstrzymanie historii lokalizacji, zanim będziesz mógł nacisnąć Wstrzymaj (przycisk nie stanie się aktywny, dopóki nie przewiniesz na dół wyskakującego okienka).

Mapy Google są bezpłatne na Androida , iOS , iPadOS , Apple Watch oraz w internecie .

Śledź filmy za pomocą Letterboxd

Ty: „Ten film Godarda? Tak, widziałem to, ale to było tak dawno, że nic nie pamiętam.” Letteboxd: Kłamca. David Nield

Poważnym obserwatorom filmów Letterboxd pozwala śledzić filmy, które obejrzałeś, mieć oko na filmy, które chcesz obejrzeć w przyszłości, i dzielić się swoimi wyborami z innymi ludźmi. Interfejs jest uporządkowany i intuicyjny, a Ty możesz zagłębić się w bogactwo informacji na temat każdego z wybranych przez Ciebie wyborów.

Oznaczanie filmów na radarze lub tych, które już obejrzałeś, jest proste i możesz wystawić gwiazdkę i recenzję, jeśli masz na to ochotę. Możesz także tworzyć niestandardowe listy, takie jak ulubione horrory lub najlepsze filmy Wesa Andersona, i zaznaczać te, które najbardziej Ci się podobają.

Letterboxd jest bezpłatny na Androida , iOS , iPadOS , Apple TV i w Internecie lub możesz zapłacić 19 USD rocznie za usunięcie reklam .

Śledź nawyki za pomocą smug

Śledź codzienne postępy dzięki serii Streak i świętuj te małe zwycięstwa. Pasemko

Smugi można dostosować do śledzenia wszystkiego, co chcesz zmienić w codzienny nawyk, czy to wyprowadzanie psa, nitkowanie zębów, niepalenie papierosa czy czytanie przez 10 minut. Każdego dnia możesz wejść do aplikacji i ręcznie rejestrować, czy to zrobiłeś, czy nie.

Gdy zaczniesz budować swoje passy, ​​nie będziesz chciał zawieść się, opuszczając dzień, a poczujesz się jeszcze bardziej zmotywowany do kontynuowania. Możesz także użyć aplikacji, aby zachęcić się do postępów, jakie poczyniłeś — pomyśl o tym jako o stymulacji umysłowej, która wzmocni Twoją siłę woli.

Streaks kosztuje 5 USD na komputerach Mac , iOS , iPadOS i Apple Watch .

Śledź czytanie z GoodReads

Goodreads nie pozwoli Ci zapomnieć o tych wszystkich na pół przeczytanych książkach, które gromadzą się na Twoim nocnym stoliku. David Neild

Możesz nie przeglądać książek z taką samą prędkością, jak przeglądasz programy w serwisie Netflix , ale nadal możesz potrzebować pomocy, aby śledzić to, co przeczytałeś. Goodreads może zająć się tym za Ciebie, pozwalając Ci rejestrować, oceniać i recenzować tytuły, które przeczytałeś lub które są w trakcie czytania. Możesz nawet rejestrować swoje postępy strona po stronie, dzięki czemu możesz zobaczyć, ile czasu zajęło Ci ukończenie każdej książki.

Platforma pozwala również dzielić się przemyśleniami z innymi użytkownikami, sprawdzać, co czytają Twoi znajomi, i otrzymywać rekomendacje książek, które możesz chcieć przeczytać w przyszłości.

Goodreads jest bezpłatny na Androida , iOS , iPadOS oraz w sieci .

Śledź swoje nawodnienie za pomocą WaterMinder

Tak, 80 procent twojego ciała to woda, ale nadal musisz pić więcej. WaterMinder pomoże Ci się tam dostać. WaterMinder

Codzienne dostarczanie organizmowi wystarczającej ilości wody jest ważne z wielu powodów , ale nie zawsze jest łatwo zapamiętać, czy masz go dość, czy nie. Wejdź do WaterMinder, który może dać Ci wszystkie potrzebne w ciągu dnia impulsy.

Aplikacja jest również wystarczająco inteligentna, aby poinformować Cię, ile będziesz potrzebować, na podstawie masy ciała, poziomu aktywności, a nawet pogody. Z biegiem czasu będziesz także mógł zobaczyć wykres historii swojego nawodnienia.

WaterMinder kosztuje 5 USD na Androida , iOS , iPadOS i Apple Watch , ale możesz również uzyskać bezpłatną wersję z reklamami na Androida.

Połącz wszystko razem z Exist

Przekształć swoje nawyki w zimne, twarde dane dzięki Exist. Istnieć

Exist naprawdę chce śledzić wszystko w Twoim życiu: zbiera dane z wielu źródeł (aplikacje fitness, aplikacje pogodowe, konta e-mail i Twitter, Spotify i nie tylko), a następnie prezentuje to wszystko na wspaniałej tablicy wykresów i raporty dla Ciebie.

Wykryje również dla Ciebie trendy i korelacje — na przykład sposób, w jaki słuchasz większej ilości muzyki w słoneczne dni lub jak ćwiczysz w weekendy. Codziennie zgłaszaj swój nastrój, a Exist może również analizować wzorce — ma mnóstwo sposobów na uzupełnienie danych.

Exist kosztuje 6 USD miesięcznie lub 57 USD rocznie (z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym) za swoją aplikację internetową , ale ma też ograniczone aplikacje towarzyszące na Androida, iOS, iPadOS .

Komentarze

Dodaj komentarz