Sylwia Karolina Grzeszczak-Piotrowska, urodzona 7 kwietnia 1989 roku w Poznaniu, to wybitna polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, której kariera odniosła ogromny sukces.

Sylwia Grzeszczak: wiek

Ile lat ma Sylwia Grzeszczak? w 2023 roku skończyła 34 lata

Sylwia Grzeszczak: wzrost

Ile ma wzrostu Sylwia Grzeszczak? 168 cm

Sylwia Grzeszczak: waga

Ile waży Sylwia Grzeszczak? 50 kg

Sylwia Grzeszczak: media społecznościowe

Sylwia Grzeszczak: instagram.com/stylizacje_sylwii_grzeszczak/

Sylwia Grzeszczak: facebook.com/SylwiaGrzeszczakOfficial/

Sylwia Grzeszczak: biografia, kariera

Rozpoczęła swoją muzyczną podróż w 2008 roku, prezentując światu debiutancki album studyjny zatytułowany „Ona i on”, nagrany we współpracy z Liberem. Od tego momentu wydała trzy solowe albumy: „Sen o przyszłości” (2011), „Komponując siebie” (2013) oraz „Tamta dziewczyna” (2016). Dwa pierwsze albumy zdobyły certyfikat potrójnie platynowej płyty i osiągnęły najwyższe pozycje na liście sprzedaży płyt w Polsce.

Sylwia Grzeszczak jest znana z wyjątkowych singli, które często stają się przebojami. Jej utwory, takie jak „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” i „Tamta dziewczyna”, zdobywały pierwsze miejsce na listach AirPlay, a także były najczęściej grane w polskich rozgłośniach radiowych.

Jej droga do sławy zaczęła się już w dzieciństwie, kiedy to jako pięciolatka wzięła udział w programie „Od przedszkola do Opola”, prezentując piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Sylwia była także utalentowaną uczennicą szkół muzycznych, w których kształciła się jako pianistka.

Sylwia Grzeszczak wykazywała również zainteresowanie sceną muzyczną, angażując się w projekty grupowe i duety. Współpracowała z takimi artystami jak Ascetoholix i Agnieszka Włodarczyk. Wspólnie z Liberem nagrała album „Ona i on”, który zyskał dużą popularność.

Jej solowa kariera nabrała tempa w 2011 roku, gdy wydała singiel „Małe rzeczy”, który stał się przebojem. Kolejne single, takie jak „Sen o przyszłości” czy „Księżniczka”, utwierdziły ją w pozycji jednej z czołowych polskich artystek.

Grzeszczak nie tylko zdobywała nagrody muzyczne, ale także angażowała się w działalność charytatywną i artystyczną. Jej osiągnięcia na scenie muzycznej były wielokrotnie nagradzane, a jej wyjątkowy głos i twórczość zjednały jej liczne grono fanów.

W ciągu swojej kariery zrealizowała wiele koncertów i tras, a także angażowała się jako trenerka w programach muzycznych, takich jak „The Voice of Poland”.

Jej artystyczna podróż jest pełna niezwykłych momentów, przełomów i osiągnięć, a jej utwory i talent na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki pop.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sylwia_Grzeszczak.jpg

Robert Wolański, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz