Garderoba to jedno z mniejszych i zarazem ważniejszych pomieszczeń w całym domu. Nawet jeśli przeznaczymy na ten cel niewielki kąt, szybko okaże się, że trudno wyobrazić sobie bez niej ponowne funkcjonowanie. Co jednak istotne, urządzenie garderoby wbrew pozorom wcale nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli dokonujemy tej sztuki na poddaszu. W takim przypadku, nieocenionym wyborem stanie się szafa pod skosem – perfekcyjnie wpasowująca się w otoczenie.

  1. Szafa pod skosem – podstawowe informacje.
  2. Drzwi przesuwne czy uchylne? – Praktyczne porady.
  3. Wysokiej jakości szafy pod skosem na wymiar.

Poddasze jest niezwykle klimatycznym miejscem, z olbrzymim potencjałem estetycznym. Jednocześnie jego aranżacja potrafi przyprawić o ból głowy, szczególnie kiedy docieramy do kompletowania mebli. Okazuje się, że większość z gotowych zestawów nie pasuje do nierówności sufitu. I o ile klasyczne komody czy niższe regały raczej nie sprawią problemów, szafę pod skosem dobrać będzie naprawdę trudno. Dlatego też tak wielu użytkowników zamawia jej wykonanie pod wymiar. Czym charakteryzują się najlepsze pośród nich?

Szafa pod skosem – podstawowe informacje

Przestrzeń na poddaszu powszechnie kojarzona jest z kłopotliwą do zagospodarowania. Jednak praktyka pokazuje, że kierując się ku sprawdzonym rozwiązaniom, szybko i sprawnie dostosujemy ją do swoich potrzeb, oczekiwań i wymagań.  Kluczową w tym rolę odegra szafa pod skosem. Dlaczego?

Otóż łączy ona w sobie to, co najważniejsze podczas aranżacji: funkcjonalność z estetyką. Szafy wykonane przez renomowanych producentów zapewniają sporą przestrzeń – zdolną pomieścić nawet najbardziej rozbudowane kolekcje ubrań, swobodnie przechodząc z szafy w jeszcze większą garderobę. Ciekawą alternatywą konstrukcji pod skosem jest szafa na wymiar wzdłuż miejsca z najniższym sufitem.

Drzwi przesuwne czy uchylne? – Praktyczne porady

Zamawiając meble na wymiar, w tym szafy pod skosem, czeka nas wiele istotnych decyzji do podjęcia. Jedną z nich jest wybór drzwi – przesuwnych lub uchylnych. I choć tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych upodobań oraz specyfiki konkretnego przypadku, warto pamiętać o kilku pomocnych wskazówkach.

Po pierwsze: drzwi uchylne w szafach skośnych potrafią być problematyczne – trudniejsze w zamontowaniu, jak i późniejszym użytkowaniu. Powszechniejszym i praktyczniejszym zakupem zdecydowanie są modele poruszające się po prowadnicach. Z drugiej strony, kiedy mamy do czynienia z bardzo dużym nachyleniem sufitu, tracimy możliwość zamontowania drzwi przesuwnych. Dlatego też każdą sytuację starajmy się dogłębnie przeanalizować oraz skonsultować ze specjalistą.

Wysokiej jakości szafy pod skosem na wymiar

Samoczynnie nasuwają się pytania, jak w takim razie znaleźć producenta szaf pod skosem na wymiar, który będzie się charakteryzował najwyższą precyzją i sumiennością. Otóż warto kierować się ku doświadczonym i polecanym markom, które doskonale znają się na wykonywanej pracy, służąc radą i wsparciem na każdym etapie wyboru i montażu mebli. A dokładnie taka jest firma https://superszafy.pl/k/szafy-skosne/, co jednogłośnie potwierdzają jej klienci.

Wykona ona dla nas nie tylko piękną (w różnorakich stylach) i funkcjonalną szafę bądź garderobę, ale też wytrzymałą – odporną na uszkodzenia mechaniczne i zużycie. Dzięki temu nawet po wielu latach konstrukcja będzie się prezentowała niemal jak nowa, co tyczy się także zastosowanych mechanizmów przy drzwiczkach (przesuwnych i uchylnych).

Wszystko to w korzystnych cenach i bez wydłużonego czasu realizacji. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Komentarze

Dodaj komentarz