TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji ogłosił, że będzie zasilać PTV Truck Navigator G2, kolejną generację profesjonalnej aplikacji nawigacyjnej dla ciężarówek PTV Group. W ramach rozszerzenia partnerstwa obu firm, PTV Group będzie korzystać z niedawno wprowadzonego pakietu nawigacyjnego TomTom Navigation SDK (Mobile Software Development Kit), aby zapewnić aktualne mapy, niestandardowe trasy dla ciężarówek i inne funkcje w swojej aplikacji, która po raz pierwszy jest dostępna na całym świecie.

Wykorzystując najbardziej aktualne i dokładne dane mapowe TomTom, PTV Truck Navigator G2 stanowi przykład wszechstronności, z jaką technologia holenderskiej marki może wspierać partnerów w tworzeniu wiodących w branży rozwiązań wykorzystujących lokalizację, które odpowiadają potrzebom klientów.

Aplikacja uwzględnia specyficzne cechy, takie jak wielkość i masę dużych pojazdów, a także ładunek, ograniczenia spowodowane zagrożeniami i tunele, aby wyznaczać najlepsze, najbardziej ekonomiczne trasy dla kierowców ciężarówek. W celu obliczania oraz dokładnego przewidywania opóźnień w przyszłości, aplikacja korzysta z pełnego zestawu danych o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, historycznych wzorców ruchu i prognoz firmy TomTom.

Dzięki tym usługom, dostarczanym w łatwym w użyciu formacie, TomTom Navigation SDK umożliwia firmie PTV Group, globalnemu ekspertowi w dziedzinie rozwiązań logistycznych dla transportu, oferowanie bardzo dokładnego rozwiązania nawigacyjnego, które można szybko i łatwo dostosować do potrzeb fleet managerów i kierowców. Floty na całym świecie mogą teraz polegać na PTV Truck Navigator G2, który jest wsparciem w pokonywaniu trasy – ostrzega o zmieniających się warunkach drogowych, sugeruje szybsze trasy i zapewnia bardziej precyzyjny szacunkowy czas przejazdu. Aby wspierać optymalne i niezawodne dostawy, aplikacja ułatwia także płynne połączenie między planowaniem w biurze, a kierowcami w trasie.

„Dzięki połączeniu map online firmy TomTom z naszą technologią i doświadczeniem możemy zaoferować najlepszy i najdokładniejszy system wyznaczania tras dla ciężarówek, dostosowany dokładnie do potrzeb naszych klientów”, powiedział Christian U. Haas, CEO PTV Group.

„Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy z PTV Group, ponieważ PTV Truck Navigator G2 jest teraz wyposażony w najnowszy pakiet Navigation SDK firmy TomTom”, powiedział Mike Schoofs, Managing Director TomTom Enterprise. „Poprzez udostępnienie firmom aktualnych i dokładnych danych lokalizacyjnych możemy wspierać bezpieczeństwo oraz komfort kierowców i klientów końcowych na całym świecie”.

Grupa PTV korzysta z doświadczenia TomTom w zakresie tworzenia map i technologii lokalizacji od 10 lat, aby ulepszyć swoją ofertę w dziedzinie mobilności i logistyki. Wspólne działania firm mają istotny wpływ na branżę dzięki swojej technologii, czy to poprzez monitorowanie i kontrolowanie zatorów, czy też poprawę bezpieczeństwa i wydajności dróg publicznych.

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz