Vanessa Aleksander, urodzona w dniu 16 września 1996 roku, stanowi niezwykły przykład połączenia polskich i słowackich korzeni artystycznych. Wysokie sportowe ambicje przyszłych rodziców, Polaka i Słowaczki Renaty Aleksander, ukierunkowały ich wcześnie na tory łyżwiarstwa figurowego. To z ich pasji i determinacji czerpała później siłę w swojej własnej drodze.

Vanessa Aleksander : wiek

Ile lat ma Vanessa Aleksander ? w 2022 roku skończyła 26 lat

Vanessa Aleksander : wzrost

Ile ma wzrostu Vanessa Aleksander ? 166 cm

Vanessa Aleksander : waga

Ile waży Vanessa Aleksander ? brak informacji

Vanessa Aleksander : media społecznościowe

Vanessa Aleksander : instagram.com/vanessaalxndr/

Vanessa Aleksander : facebook.com/vanessaaleksander/

Vanessa Aleksander : biografia, kariera

Przechodząc przez próby i triumfy, Vanessa wyrosła na aktorkę niezwykłego kalibru. Chociaż jej młodość upłynęła w Polsce, tożsamość jej duszy jest niepodzielnie polsko-słowacka. Ta symbioza kultur miała głęboki wpływ na jej twórczość i sposób postrzegania świata.

Pierwsze kroki na scenie stawiała jeszcze jako dziecko, olśniewając widzów w 2009 roku spektaklem „Świat Bastiana”, wystawianym na deskach Teatru Rampa. Mały ekran zaczarował ją rokiem 2014, kiedy to pojawiła się w epizodycznej roli serialu „Ojciec Mateusz”. Chociaż te początki były skromne, to już wkrótce los zabrał ją na wyżyny popularności za sprawą głównej roli w serialu „Wojenne dziewczyny”.

Rok 2019 okazał się zwrotny w jej karierze, przynosząc nie tylko uznanie, ale także nagrody. Na 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi została uhonorowana główną nagrodą aktorską oraz prestiżowym wyróżnieniem im. Jana Machulskiego za wyjątkowe kreacje scenicznego życia. Wcielając się w postać Pazyfae w spektaklu „Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej”, oraz Soni w spektaklu „Płatonow”, oczarowała widzów swoją głęboką empatią i artystycznym ogniem.

Teatr Współczesny w Warszawie stał się jej drugim domem od 2019 roku, dając jej przestrzeń do kontynuowania artystycznych poszukiwań.

Rok 2020 zaowocował kinowym debiutem w filmie „Sala samobójców. Hejter” w reżyserii Jana Komasy. To był również czas, w którym zakończyła swoją edukację na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2021 roku wciela się w jedną z kluczowych postaci w polskiej adaptacji brytyjskiego kultowego serialu, znanego jako „Biuro” – polska wersja „The Office”.

Między marcem a grudniem 2022 roku, wraz z niezwykle twórczym zespołem, prowadziła audycję odkrywającą nowe obszary w radionowej przestrzeni – „Bolesne poranki” na antenie Newonce.radio. Od lutego 2023 roku Vanessa podjęła nowe wyzwanie jako gospodarz autorskiej audycji „movie:my”, która wprowadza słuchaczy w fascynujący świat kina, również na falach Newonce.radio.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:02021_0524_Vanessa_Aleksander,_War_Girls,_Bielsko-Bia%C5%82a.jpg

Silar, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz