NOWY JORK–(BUSINESS WIRE)– VEGANZONE, niezbędna „superaplikacja” dla osób prowadzących wegański/wegetariański styl życia, pomyślnie przeszła testy wersji beta i już jest dostępna dla użytkowników w 196 państwach, przyczyniając się do rozwoju społeczności wegan.

Wiadomość zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220103005333/en/

VEGANZONE to dostępna globalnie superaplikacja, która ma na celu połączenie blisko 100 mln wegan na całym świecie, aby dać im możliwość dzielenia się wspólnymi wartościami i informacjami, odkrywania pobliskich restauracji, produktów, wydarzeń i przepisów oraz zawierania nowych znajomości!

Do najpopularniejszych funkcji aplikacji należą Vegan & Cruelty-Free Product Scanner (służąca wyszukiwaniu produktów wegańskich oraz wyrobów uzyskiwanych metodami niepowodującymi cierpienia zwierząt) Vegan Calculator (kalkulator wegański), Nutritions (wartości odżywcze), Nearby Restaurants (pobliskie restauracje), Recipes (przepisy) i Vegan News (wiadomości ze świata weganizmu).

Żaden weganin na świecie nie będzie już czuł się osamotniony!

„Firmie Veganzone zależy na tym, by wszystkie osoby prowadzące styl życia oparty na produktach pochodzenia roślinnego czuły się w tej przestrzeni jak w domu, by mogły zadawać pytania, łatwo poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami, chcemy bowiem, by weganizm był czymś dostępnym dla każdego” – powiedział założyciel Veganzone i przedsiębiorca Murat Aksu.

„Apka przeznaczona jest również dla wegetarian, bo wiemy, że bardzo wielu z nich rozważa całkowitą rezygnację z produktów, które wiążą się z cierpieniem zwierząt, i przejście na weganizm. Nie dziwi zatem galopujący wzrost liczby wegan na całym świecie. Aplikację Veganzone można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play Store i App Store. Dołącz do nas!” – dodał.

Trzeci najlepszy produkt miesiąca spośród 2880 produktów dostępnych na Producthunt.com

Aplikacja Veganzone w marcu została uznana za najlepszy produkt dnia i tygodnia oraz trzeci najlepszy produkt miesiąca spośród 2880 konkurentów na Producthunt.com.

Veganzone została założona w marcu 2021 r. przez Selin Tuyen, Murata Aksu i Ogousa Chan Alego. Swojego pierwszego inwestora pozyskała w marcu. Była to firma Focus Global Project, która zapewniła finansowanie w kwocie 3 mln USD. Aktualnie Veganzone organizuje kolejną rundę inwestycyjną, która ma zostać przeprowadzona w lutym 2022 r.

WEGANIE W LICZBACH

Jeżeli ruch wegański utrzyma obecne tempo rozwoju, za 10 lat co najmniej jedna na pięć osób będzie prowadzić ten styl życia.

Jak wynika z badania przeprowadzonego dla Veganuary, 32% mieszkańców Stanów Zjednoczonych zamierza spożywać więcej produktów pochodzenia roślinnego w 2022 r.

Zgodnie z aktualnymi szacunkami na całym świecie żyje obecnie 100 mln wegan i 800 mln wegetarian.

Udział w światowej populacji wegan, wegetarian oraz osób wyznających powiązane wartości wynosi blisko 14% i rośnie każdego dnia.

Źródło: PAP MediaRoom

Komentarze

Dodaj komentarz