Żyjemy w czasach, w których coraz więcej osób poszukuje naturalnych metod poprawy zdrowia i złagodzenia dolegliwości bólowych. Z całą pewnością pozytywne jest również to, że do Polski dociera coraz więcej trendów związanych z holistycznym podejściem do zdrowia. W poniższym tekście skupimy się na tym, w jaki sposób może nam pomóc terapeuta manualny, który znany jest również jako chiropraktyk. Zapraszamy do lektury.

Skąd bierze się rosnąca popularność chiropraktyki?

Popularność chiropraktyki wynika z jej skuteczności w łagodzeniu bólów kręgosłupa, szyi, głowy oraz innych dolegliwości związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Metoda ta cieszy się zaufaniem pacjentów ze względu na wysoką skuteczność i brak stosowania leków farmakologicznych. Chiropraktyka składa się z trzech etapów. Diagnozowania, leczenia i profilaktyki. Przed poddaniem się terapii bardzo często należy wykonać badanie np. RTG. miejsca, w którym odczuwamy ból lub inny dyskomfort.

Jakie są wskazania do zabiegów chiropraktyki?

Zabiegi chiropraktyczne mogą być skuteczne w przypadku bólów pleców, karku, głowy, dyskopatii, rwy kulszowej, wad postawy. Ponadto, chiropraktyka może być pomocna w leczeniu stawów: barków, bioder czy kolan. Dzięki odpowiednim zabiegom chiropraktyk Kraków potrafi również zapobiegać dalszym dysfunkcjom narządów ruchu.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegów chiropraktyki?

Chociaż chiropraktyka jest uważana za bezpieczną metodę terapeutyczną, istnieją przeciwwskazania do jej stosowania. Należą do nich m.in. niedawne operacje kręgosłupa, nowotwory, infekcje z gorączką.

Gdzie szukać chiropraktyka i czym sugerować się podczas jego wyboru?

Pomimo że chiropraktyka w Polsce jest nadal dość mało popularna, zaczyna przybywać osób z odpowiednim przygotowaniem. W większości przypadków odnajdziemy je w różnego rodzaju klinikach zajmujących się naturalnym podejściem do zdrowia lub w prywatnych gabinetach. Najlepiej szukać chiropraktyka poprzez rekomendacje od znajomych lub opinie w internecie. Kluczowe podczas jego wyboru powinno być doświadczenie oraz wspomniane pozytywne opinie.

Czy zabiegi chiropraktyka są drogie?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na tak postawione pytanie, ponieważ koszty zabiegów chiropraktycznych mogą się różnić w zależności od lokalizacji, doświadczenia chiropraktyka oraz rodzaju terapii. Na ostateczny koszt terapii wpływa również to, czy korzystamy z jednorazowej wizyty, podczas której uda się rozwiązać problem, czy konieczna będzie seria spotkań. Można przyjąć, że cena jednej wizyty to ok. 150-250 zł.

Podsumowanie

Doświadczony chiropraktyk może być cennym partnerem w poprawie zdrowia i złagodzeniu bólu związanego z układem mięśniowym, stawowym lub nerwowym. Pamiętajmy jednak, że w przypadku silnego, utrzymującego się bólu nie wolno rezygnować z wizyty u tradycyjnego lekarza np. ortopedy, neurologa, lub reumatologa, który zaleci szereg badań i będzie w stanie postawić właściwą diagnozę. Warto korzystać z różnych form dbania o swoje zdrowie, ale w niektórych przypadkach terapia manualne może być zwyczajnie niewystarczająca.

Komentarze

Dodaj komentarz