Płytki z cegły są często wybierane do wykańczania wnętrz. Coraz częściej płytki ceglane można spotkać też w kuchni czy łazience. Czy to dobry pomysł? Poniższy artykuł odpowie Państwu na tego typu pytania.
Płytki z cegły – do salonu?
Jeszcze kilka lat temu stare cegły w salonie mogły wydawać się nietypowym pomysłem. Jednak na przestrzeni tych paru lat wiele się zmieniło. W rzeczywistości stara cegła w salonie sprawdza się doskonale. Przy tym wnętrzu można kierować się różnymi kierunkami stylistycznymi, dużo zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.
Płytki ze starej cegły mogą dać ciepły klimat bądź mogą stworzyć nowoczesną i stonowaną atmosferę. W przypadku salonu jest naprawdę sporo pomysłów, które można wdrożyć w naszym mieszkaniu. Przy użyciu płytek można obudować ścianę, która znajduje się w jego pobliżu. Można również zdecydować się na wykończenie wszystkich ścian płytkami. To na co powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę to kolorystyka.
Czy płytki z cegły rozbiórkowej pasują do kuchni?
Cegła na ścianę w kuchni nie jest złym pomysłem. Takie płytki nadają rustykalny charakter, ale równocześnie mogą być nowoczesnym wykończeniem wnętrza. Warto zastanowić się, na jakim efekcie końcowym nam zależy. Inaczej zaplanujemy to wnętrze, jeśli chcemy osiągnąć klasyczny efekt, a inaczej gdy zależy nam na nowoczesności. Płytki ceglane można położyć tylko na kilku ścianach lub zdecydować się na pokrycie nimi każdej z nich. Czasami klienci decydują się jedynie na położenie cegieł na ścianie nad płytą grzewczą. Takie rozwiązanie jest też funkcjonalne.
Czy stara cegła pasuje do łazienki?
Płytki ze starej cegły rozbiórkowej to również świetny pomysł do łazienki. Wielu osobom może się wydawać, że takie połączenie nie będzie pasować, jednak jest to błędne myślenie. Cegła może kojarzyć się z czymś nieskończonym bądź surowym, ale warto zmienić swoje myślenie. Ceglany wystrój o wiele bardziej jest akceptowany w kuchniach i salonach, jednak w łazience również można osiągnąć genialny efekt.
W łazienkach takie płytki mogą znajdować się na ścianach, ale także na podłodze. Problemem w tym wypadku nie będzie nawet woda. Nie trzeba się obawiać, że płytki cegłopodobne zniszczą się od wody. Jednak warto pomyśleć nad specjalną impregnacją płytek, przed położeniem ich na podłodze łazienki. Zafugowanie płytek także może okazać się dobrym pomysłem.
Wiele osób może zastanawiać funkcja estetyczna w łazience. Największe wątpliwości mogą być związane z kolorem cegieł. Zazwyczaj cegły w jasnych barwach są tutaj lepszym rozwiązaniem. Podczas brania prysznica będą nas relaksować.
Czy ściana musi być wyjątkowo przygotowana do położenia płytek?
Niezależnie od tego, gdzie chcemy zamontować płytki, trzeba trzymać się prostych zasad. Pierwszym krokiem jest zagruntowanie ściany, jeśli ściana nie świeci się po jednej warstwie, trzeba nałożyć kolejną. Kolejnym krokiem jest już kładzenie płytek, należy wykonywać tę czynność dokładnie i powoli. Po ukończonym układaniu następuje ostatnia część, czyli fugowanie.
Warto zdecydować się na płytki z najlepiej wyselekcjonowanych cegieł. Takie cegły są czyszczone ręcznie starannie przygotowywane i poddawane obróbce technologicznej. Kolejnym etapem jest oczyszczanie z pozostałości i osuszanie w specjalnych komorach. Tak pięknie przygotowane płytki będą ozdobą w każdym domu. Jest to też doskonały wybór, jeśli chcemy wyróżnić nasze otoczenie. Więcej informacji na temat płytek ze starej cegły uzyskają Państwo na stronie https://e-ceglanafantazja.pl/.
Komentarze