Regały to kluczowy element wyposażenia każdego magazynu. Niezależnie od branży, w jakiej działa dana firma, ładunki muszą być przechowywane w odpowiedni sposób. Sporą popularnością cieszą się m.in. uniwersalne regały paletowe – to rozwiązanie, które zapewnia spore możliwości przy bardzo prostym wdrożeniu.
Czym są regały paletowe?
Regały paletowe to konstrukcje przeznaczone do składowania ładunków na paletach o standardowych wymiarach. Składają się, z elementów pionowych- ram i poziomych- trawersów. Ich konstrukcja może obejmować ponadto zabezpieczenia i dodatki, np. siatki ochronne, back stopy, ochraniacze słupów i ram. Ważną kwestią jest także solidne wykonanie, które wynika w głównej mierze z jakości zastosowanych materiałów – dla przykładu firma Logimax wykorzystuje blachę giętą o grubości od 1,85 do 3 mm. Warto ponadto zwrócić uwagę na dostępność kilku rodzajów regałów paletowych, które różnią się pod względem składowanego ładunku:
- regały o zmiennej konfiguracji (z szerokimi lub wąskimi alejkami),
- regały przepływowe,
- regały wjezdne,
- regały wsuwne,
- regały przesuwne,
- regały przepływowe.
Co można przechowywać na regałach paletowych?
System paletowy jest bardzo uniwersalny i pozwala na swobodne dostosowanie do potrzeb oraz specyfikacji magazynu. W zależności od wielkości, kształtu i ciężaru przechowywanych materiałów można modyfikować ułożenie poszczególnych części regałów. Z tego względu regały paletowe znajdują zastosowanie w niemal każdej branży – m.in. w sektorze meblowym i budowlanym. Możliwe jest również składowanie bardzo ciężkich towarów, takich jak formy do pras, formy odlewnicze, płyty stalowe czy kręgi stali. Przy odpowiednim wykonaniu regał będzie w stanie utrzymać ładunki o wadze nawet do 2 000 kg. Wymiary konstrukcji są bezpośrednio zależne od charakterystyki palet – standardowe gabaryty to 1 200 na 800 mm.
Dlaczego warto wybrać regały paletowe?
Oprócz wspomnianej uniwersalności i możliwości dostosowania regałów do swoich potrzeb tego typu rozwiązania zapewniają jeszcze kilka zalet. Przede wszystkim umożliwiają one składowanie różnych materiałów niskim kosztem – to dość proste konstrukcje, które nie wymagają znaczących wydatków. Należy zwrócić uwagę również na efektywność pracy. Dzięki wykorzystaniu palet przy składowaniu przeniesienie ładunku jest bardzo łatwe i szybkie, co znacznie usprawnia czynności wykonywane na terenie magazynu.
Montaż regałów
Wybierając odpowiedniego dostawcę regałów paletowych, warto postawić na firmy, które oferują także montaż rozwiązań. Jedną z nich jest Logimax. Projekt instalacji regałów jest tworzony z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, a konstrukcja dostosowywana jest do potrzeb klienta. Dzięki temu można mieć pewność, że całość będzie skutecznie wspierać pracę magazynu przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa podczas wykonywania różnych zadań na terenie danego obiektu.
Zapraszamy do sprawdzenia naszej szerokiej oferty na regały paletowe, a także inne rozwiązania magazynowe stworzone, by optymalizować przestrzeń.
Komentarze