Weronika Książkiewicz urodziła się 21 marca 1981 roku w Moskwie i jest cenioną polską aktorką. Jest córką Beaty Książkiewicz, znanej choreografki i tancerki baletowej, oraz Fiodora Lewina, Rosjanina pochodzącego z samej Moskwy. W jej młodości uczęszczała do XX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, gdzie kształciła się w klasie o profilu teatralnym. W 2005 roku z powodzeniem ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Weronika Książkiewicz: wiek

Ile lat ma Weronika Książkiewicz? w 2023 roku skończyła 42 lata

Weronika Książkiewicz: wzrost

Ile ma wzrostu Weronika Książkiewicz? 172 cm

Weronika Książkiewicz: waga

Ile waży Weronika Książkiewicz? brak informacji

Weronika Książkiewicz: media społecznościowe

Weronika Książkiewicz: instagram.com/weronikaksiazkiewicz/

Weronika Książkiewicz: facebook.com/actress.weronika/

Weronika Książkiewicz: biografia, kariera

W roku 2005 Weronika zadebiutowała na scenie teatralnej rolą Józi w spektaklu „Poszaleli” Aleksandra Fredry, który został wystawiony na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Jej talent aktorski zyskał uznanie, co zaowocowało występami w renomowanych teatrach, takich jak Teatr Nowy w Łodzi (2005-2007), Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego (2006), Teatr 6. Piętro w Warszawie (2010), Teatr Capitol (2012) oraz Teatr Komedia, gdzie kontynuuje swoją twórczość od 2016 roku.

Weronika Książkiewicz wzięła udział w drugiej edycji popularnego programu rozrywkowego TVP2, „Gwiazdy tańczą na lodzie” w 2008 roku, a także wystąpiła w jednym z odcinków „Fort Boyard”. Niestety, w 2009 roku musiała zrezygnować z udziału w dziewiątej edycji programu TVN „Taniec z gwiazdami” z powodów zdrowotnych, ponieważ podczas treningów zdiagnozowano u niej nowotwór kręgosłupa. Po operacji wycięcia nerwiaka, która zakończyła się sukcesem, odzyskała zdrowie i witalność.

Jej urodę i wdzięk docenił również magazyn „Playboy”, umieszczając Weronikę na okładce grudniowego wydania w 2008 roku. Poza swoją karierą aktorską, Książkiewicz związała się z przedsiębiorcą Krzysztofem Latkiem, z którym ma syna, Borysa Aleksandra, urodzonego w 2010 roku. Jej życiowa historia to nie tylko sukcesy zawodowe, ale również odwaga i determinacja w pokonywaniu życiowych trudności.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Weronika_Ksi%C4%85%C5%BCkiewicz_3_(33200054550)_(cropped).jpg

Fryta 73, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz