Gładkie jednolite ściany w łazience to propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią spokój i harmonię we wnętrzu. A może by tak jednak nadać delikatnego pazura naszej przestrzeni łazienkowej i wprowadzić delikatny albo i mocniejszy, akcent nie tylko kolorystyczny?

Po erze różnorodnych wzorów i dekorów przyszedł czas na wnętrzarski ascetyzm. Przyzwyczailiśmy się do minimalistycznych łazienkowych wnętrz z idealnie gładkimi ścianami. Płytki wielkoformatowe z ewentualnym lekkim rysunkiem marmuru miały stanowić tło dla mebli. Może jest już czas na zatoczenie koła stylistycznego i ponowne wprowadzenie wzorów na łazienkowe ściany?

Oko na Maroko

Płytki w charakterystyczne marokańskie arabeski, ułożone w patchworkowy wzór to propozycja dla odważnych. Kolorowe esy-floresy ożywiają łazienkę, nastrajając właścicieli pozytywnie już od progu. Świetnie skomponowane ze statecznym granatem ścian, bielą i drewnem, stanowią doskonałe tło dla wyrafinowanej kolekcji szafek Gloria 2.0 projektu Grynasz Studio. Jej ryflowane fronty i zaokrąglone boki zmieniają każdą łazienkę w przytulny salonik kąpielowy. Atrakcyjność serii to nie tylko niebanalny wygląd, ale także piękna kolorystyka utrzymana w chłodnej palecie barw. Poza tradycyjną bielą znajdziemy tu również elegancki granat Parisian Blue i intrygujący odcień Fjord, oddający uroki Północy.

Jest, a jakoby go nie było

Gdy przeraża nas wizja ostrego, wyrazistego wzoru, a chcielibyśmy ożywić łazienkę jakimś deseniem, to płytki stylizowane na stare, lekko pościerane będą najlepszym wyborem. Delikatne zdobienia w kolorach łączących w sobie beże, niebieskości i biele zdają się łączyć w sobie wszystkie odcienie łazienki. Tu znów kolekcja Gloria 2.0, w granatowej szlachetnej odsłonie, z jednej strony wysuwa się na pierwszy plan na ścianie z drewnopodobnych płytek, z drugiej po cichu staje z boku, by pokazać piękno tych we wzory. Uzupełnieniem aranżacji będą dodatki, które domkną stylistykę ekstrawaganckiego domowego SPA.

Jak widać, wzory w łazience nie muszą jej zdominować i przytłoczyć. Nie musimy się więc obawiać, że nam się opatrzą i znudzą w krótkim czasie. Zarówno delikatny deseń, jak i wyrazisty akcent pozwolą na stworzenie indywidualnej przestrzeni łazienkowej. A meble z kolekcji marki Devo świetnie się w niej odnajdą.

Dodatkowe informacje: www.devo.pl

O Devo

Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.

Źródło: NewSeria

Komentarze

Dodaj komentarz