Xinhua Silk Road: południowochińskie miasto Nanning tworzy strefy konsumpcji w porze nocnej, aby rozwijać gospodarkę nocną

PEKIN, 8 września 2021 r. /PRNewswire/ — Aby ożywić lokalną gospodarkę, Nanning, stolica południowochińskiego Regionu Autonomicznego Kuangsi-Czuang, tworzy ośrodki nocnej gospodarki oferujące różnorodne możliwości konsumpcji w porze nocnej.

Miasto, które charakteryzują wyjątkowe upalne lata i ciepłe jesienie, słynie z kultywowania tradycji intensywnego życia nocnego, w tym robienia zakupów w nocy, a ulubionym miejscem spotkań mieszkańców i turystów są bulwary nad płynącą przez miasto rzeką Yongjiang.

Po rewitalizacji bulwary nad rzeką Yongjiang, będącą częścią dopływu głównego nurtu Rzeki Perłowej, stały się popularnym miejscem nocnych wycieczek, w tym na cudownie oświetlony most na rzece, z którego podziwiać można pokaz świateł w 3D na wysokościowcach usytuowanych wzdłuż brzegów rzeki lub odbyć rejs wyjątkowymi łodziami widokowymi.

W czasie letnich wakacji uczniowie i ich rodzice z okolic miasta i odległych miejsc zwykle udają się do Nanning, aby zobaczyć tradycyjne domy, arkady, miejską świątynię, okna wykute w ścianach budynków oraz pomniki leżące wzdłuż trzech historycznych ulic i dwóch alei wchodzących w skład historycznej dzielnicy w Nanning.

Dzielnica ta, stanowiąca miniaturową ilustrację ponad 1000-letniej historii Nanning, to nowa i unikalna atrakcja miasta, w której od niedawna do zwiedzania udostępniono chiński teatr i Izbę Pamięci Deng Yingchao.

Niedaleko od tej dzielnicy leży ulica Zhongshan Road, miejsce, w którym skupiają się przyciągające tłumy turystów budki i sklepiki z lokalnymi specjałami, takimi jak ślimaki, pieczone ryby i kluski ryżowe.

W dzielnicy Uptown, kolejnym miejscu kultywowania „nocnej gospodarki” Nanning, znajdują się odnowione i częściowo zachowane warsztaty zakładów jedwabniczych, gdzie odbywają się wystawy sztuki, w których urządzono parki kreatywności, kina tematyczne, hotele sztuki, bary z muzyką, kreatywne sklepiki spożywcze i punkty gastronomiczne oferujące tradycyjne potrawy.

Kolejnym poza bulwarami rzeki Yongjiang miejscem tętniącym nocnym życiem są „zielone płuca” miasta – Góra Qingxiu. Turyści mogą tu odwiedzić urządzony w Nanning technologiczny park tematyczny prezentujący kulturę państw Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej.

Wszystkie z wymienionych miejsc są częścią organizowanych w mieście programów życia nocnego, a ponadto do 2022 roku Nanning zobowiązało się oddać do użytku 10 kolejnych obiektów zaplanowanych w ramach programów na rzecz rozwoju „nocnej gospodarki”.

Źródło informacji: PR Newswire

Komentarze

Dodaj komentarz