O statuetkę „Słonia” – nagrodę Izby Znawców i Krytyków Filmowych w Rosji – oraz miano najlepszego polskiego filmu zawalczy w tym roku jedenaście tytułów. Selekcjonerzy festiwalowi wybrali najbardziej znaczące produkcje minionego roku.

Romę Gąsiorowską będzie można zobaczyć również i w innym filmie sekcji konkursowej, a mianowicie w „Sali Samobójców” Jana Komasy. Film ten był bardzo ważny dla 2011 roku. Zabłysnął w nim Jakub Gierszał (wyróżniony tytułem Shooting Star dla najbardziej obiecujących młodych aktorów europejskich podczas tegorocznego Berlinale).


Jakub Gierszał – biografia

Jakub Gierszał jest znanym aktorem, jego debiut nastąpił w 2009 roku, wcielił się w postać zbuntowanego muzyka, jednak najwięcej sławy zyskał w popularnej produkcji filmu „Sala Samobójców”. Do 2015 roku dostał role w wielu filmach, serialach telewizyjnych oraz przedstawieniach teatralnych.

Ile lat ma Jakub Gierszał?

Jakub Gierszał, urodził się 11 marca 1988 roku w Krakowie, w tym roku skończył 34 lata.

Jakub Gierszał – wzrost

Wzrost Jakuba Gierszała to 186 cm.

Jakub Gierszał – waga

Jakub Gierszał jest szczupłym i wysokim facetem, jednak informacji o jego wadze brak.

Jakub Gierszał – życie rodzinne

Zaraz po urodzeniu rodzice wraz z Jakubem wyjechali za granice, a po powrocie w 1999 roku zamieszkali w Toruniu. W 2012 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Od wielu lat pozostaje w związku ze starszą od niego o 15 lat Adelą Chapońkowską, która pełni funkcję menagera Gierszały.

Jakub Gierszał – Instagram, Facebook

Jakub Gierszał na kontach społecznościowych:

Instagram: https://www.instagram.com/jakubgierszal_zone/?hl=pl

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100015540398634

Twitter: https://twitter.com/jakub_gierszal_


Na liście filmów konkursowych znalazł się m.in. „Młyn i Krzyż” Lecha Majewskiego. To wybitne dzieło artystyczne poświęcone jest obrazowi „Droga krzyżowa” pędzla Pietera Bruegla. W ramach konkursu zostanie również pokazany najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego „Róża”.

W ramach filmów z historią w tle zostanie zaprezentowana także „Joanna” Feliksa Falka. To opowieść o młodej mieszkance Krakowa, która podczas hitlerowskiej okupacji ukrywa żydowską dziewczynkę.

O nieco późniejszej historii opowiada „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauze. Nie zabraknie kontrowersyjnego „W imieniu diabla” Barbary Sass, która wyreżyserowała historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami w klasztorze sióstr betanek.

W konkursie głównym zostanie pokazany również film „Wymyk” Grega Zglińskiego, ze znakomitą rolą Roberta Więckiewicza, którego rosyjska publiczność miała okazję poznać osobiście podczas zeszłorocznej „Wisły”.

Do konkursu startuje również film Doroty Kędzierzawskiej i Artura Reinharta „Jutro będzie lepiej”, który może liczyć na specjalne uznanie rosyjskiej publiczności. To pełna wzruszeń historia trzech rosyjskich chłopców próbujących przedostać się przez polską zieloną granicę.

W sekcji konkursowej zostaną pokazane trzy bardzo dobre polskie debiuty: „Kret” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego, wyróżnionego w tym roku Paszportem Polityki, „Lincz” Krzysztofa Łukaszewicza, bardzo dobrze przyjęty przez krytykę, a także „Ki” Leszka Dawida, znanego dotychczas jako dokumentalista.

Festiwal „Wisła” zagości w Rosji już 20 kwietnia.

KONTAKT:

Małgorzata Szlagowska-Skulska

Dyrektor Festiwalu

tel. kom. +48 510 514 499

e-mail: malgorzata@ear.com.pl

www.festiwalwisla.pl

Źródło informacji: Fundacja Wspieram

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.