Wraz z początkiem 2024 roku nastąpiła zmiana za sterami polskiego oddziału koncernu Baumit, uznanego i cenionego w Europie producenta wysokiej jakości materiałów budowlanych, m.in. systemów ociepleń, tynków, jastrychów, zapraw czy produktów renowacyjnych. Nowym Prezesem firmy został Zbigniew Kaliciński, zastępując na tym stanowisku Jacka Czyżewicza. A to nie jedyna zmiana w zarządzie spółki.

Przekazanie dowodzenia

Jacek Czyżewicz przez 11 lat z sukcesami stał na czele Baumit w Polsce, realizując politykę Baumit Group i dając się poznać jako skuteczny menadżer zarządzający zespołem. Teraz po ponad 42 latach pracy zawodowej przechodzi na zasłużoną emeryturę, przekazując prezesurę w Baumit swojemu koledze z zespołu – Zbigniewowi Kalicińskiemu, który przez 12 ostatnich lat pełnił w strukturach spółki funkcję Dyrektora Handlowego.

Zbigniew Kaliciński jest absolwentem Uniwersytetu w Giessen (Niemcy). Zanim dołączył do zespołu Baumit przez 12 lat rozwijał swoje kompetencje i zdobywał doświadczenie jako Dyrektor Zarządzający w takich spółkach jak Saferoad Polska, Woodcote Polska czy Górażdże mix, a także jako Dyrektor Handlowy w maxit sp. z o.o. oraz Ahlers Poland sp. z o.o.

Zbigniew Kaliciński, Prezes Zarządu
Baumit sp. z o.o. od 1 stycznia 2024 roku
Fot. Baumit

Awans na Prezesa Zarządu postrzegam jako najlepszy wyraz zaufania dla moich kompetencji i docenienia mojej dotychczasowej pracy w Baumit. Wiąże się z nim jednak także duża odpowiedzialność, aby w trudnych warunkach rynkowych dążyć do dalszego rozwoju firmy w zgodzie z wieloletnią strategią – mówi Zbigniew Kaliciński, nowy Prezes Zarządu Baumit sp. z o.o. Baumit jest marką, której cele i wartości są mi bardzo bliskie i mogę zapewnić, że zrobię wszystko, by wspierać ją najlepiej jak potrafię, wykorzystując do tego swoje doświadczenie, wiedzę o rynku, a także potencjał i kwalifikacje moich współpracowników – dodaje.

Znam Zbyszka od lat. Jestem spokojny przekazując mu prowadzenie firmy Baumit. Jego atutem jest bogate doświadczenie, a do tego doskonale zna organizację, cele Grupy, jak i samą branżę – na pewno świetnie sobie poradzi w nowej roli. Życzę mu wszystkiego dobrego i z przyjemnością będę obserwował, jak pod jego skrzydłami Baumit w Polsce nadal się rozwija – mówi ustępujący z funkcji Prezesa Zarządu, Jacek Czyżewicz.

Ewolucja, nie rewolucja

Jak zapewnia nowy prezes polskiego oddziału międzynarodowego koncernu budowlanego Baumit, rewolucji w sposobie działania przedsiębiorstwa nie będzie. – Firma Baumit od początku „jedzie” po właściwych torach. Dzięki temu jest organizacją silną i zdrową. Nie widzę potrzeby przeprowadzania wielkich zmian w jej funkcjonowaniu. Owszem mam kilka pomysłów, ale postrzegam je bardziej w kategorii ewolucji niż rewolucji – mówi.

Zapytany o plany na przyszłość, odpowiada:

– Choć już dziś jesteśmy w czołówce producentów materiałów budowlanych cieszących się największym zaufaniem i najczęściej goszczących na placach budowy w Polsce, to wciąż mamy wiele ambitnych planów i stawiamy przed sobą kolejne cele, nie tylko sprzedażowe. Nadal będziemy inwestować w rozwój oraz pracować nad nowymi rozwiązaniami dla wykonawców, inwestorów, architektów i dystrybutorów. Każdej z wymienionych wyżej grup odbiorców niezmiennie chcemy zapewniać dostęp do materiałów wysokiej jakości, zasługujących na miano „pomysłów z przyszłością”. Portfel produktowy będziemy optymalizować, pamiętając o naszej misji, u której podstaw leży wspieranie naszych partnerów w tworzeniu zdrowej, energooszczędnej i pięknej przestrzeni do życia. Grupa Baumit w swoich działaniach od zawsze dużą wagę przywiązywała do zrównoważonego rozwoju oraz zdrowego mieszkalnictwa – to dobry kurs, dlatego będziemy chcieli nadal nim podążać.  

Maciej Barcz, Dyrektor Handlowy
Baumit sp. z o.o. od 1 stycznia 2024 roku
Fot. Baumit

Nowy Dyrektor Handlowy

Równolegle z awansem Zbigniewa Kalicińskiego na Prezesa Zarządu, obowiązki Dyrektora Handlowego w Baumit sp. z o.o. z początkiem stycznia 2024 roku przejął Maciej Barcz, który od 27 lat jest związany z branżą chemii budowlanej, a przez ostatnich 20 lat pełnił w firmie rolę Regionalnego Dyrektora Sprzedaży. Wcześniej pracował jako handlowiec w Ispo Polska oraz Regionalny Kierownik Sprzedaży w Bayosan Polska. 

Cieszę się na współpracę z teamem handlowym, ale także innymi ważnymi działami naszej firmy. W pracy będę skoncentrowany na celach.

Dążąc do nich będę natomiast kierował się prostą sportową zasadą: „Wygrywają ci, co nie odpuszczają. Ci, co odpuszczają, nie wygrywają”. Pochodzę z Gdańska, dlatego jeśli będę wprowadzał zmiany, to będę to robił zgodnie z gdańską tradycją: „nec temere, nec timide”, czyli „ani pochopnie, ani nieśmiało” – zapowiada Maciej Barcz, nowy Dyrektor Handlowy Baumit sp. z o.o.

Baumit to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek na międzynarodowej scenie budowlanej, posiadająca oddziały w 25 europejskich krajach. W Polsce jest obecna od 1994 roku i od tego czasu wprowadziła na nasz rynek wiele materiałów i technologii budowlanych z obszaru kompletnych systemów ociepleń, wnętrz i podłóg. Nie brakuje wśród nich nowatorskich rozwiązań, które zmieniły oblicze branży oraz wpłynęły na rozwój polskiego budownictwa i mieszkalnictwa. Wystarczy wspomnieć o pierwszym gotowym do użycia tynku mineralnym w paście, szybkowiążących tynkach cementowo-wapiennych, betonie w rozpuszczalnym worku czy linii produktów, pozwalających cieszyć się przyjaznym i zdrowym mikroklimatem w pomieszczeniach.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska


Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

Komentarze

Dodaj komentarz