Simon Cowell, ur. 7 października 1959 w Brighton, East Sussex, Anglia, angielski przedsiębiorca, producent nagrań i producent telewizyjny oraz osobowość znana z ostrej krytyki uczestników takich programów jak Pop Idol i Amerykański Idol.

Simon Cowell: wiek

Ile lat ma Simon Cowell? w 2022 roku skończył 63 lata

Simon Cowell: wzrost

Ile ma wzrostu Simon Cowell? 173 cm

Simon Cowell: waga

Ile waży Simon Cowell? 84 kg

Simon Cowell: media społecznościowe

Simon Cowell: instagram.com/simoncowellonline/

Simon Cowell: facebook.com/simoncowell/

Simon Cowell: biografia, kariera

Po ukończeniu szkoły w wieku 16 lat Cowell został zatrudniony do pracy w dziale pocztowym w EMI Music Publishing i ostatecznie w 1979 roku otrzymał szansę wyszukiwania śpiewających wykonawców nowo publikowanych piosenek. W 1985 roku on i partner założyli Fanfare Records, które odniosło pewien sukces przed założeniem w 1989. Później tego samego roku BMG Records zatrudniło Cowella jako artystę i konsultanta repertuarowego. Sukces kontraktów, które podpisał dla BMG, zapewnił mu coraz większy wpływ na muzykę popularną.

Będąc świadkami popularności brytyjskiego serialu telewizyjnego Popstars (2000), reality show zbudowanego wokół konkurencyjnych występów muzycznych, Cowell i brytyjski producent muzyczny i telewizyjny Simon Fuller rozwinęli format programu o krok dalej, umożliwiając widzom wybór zwycięzców w rundach finałowych nowego programu Pop Idol (2001–2003). Firma Fox Broadcasting Company sprowadziła program wraz z Cowellem jako jurorem do Stanów Zjednoczonych, gdzie miał swoją premierę w 2002 roku jako American Idol. Natychmiastowy hit, stał się najwyżej ocenianym amerykańskim programem telewizyjnym. Jego popularność była częściowo spowodowana zjadliwym poniżaniem przez Cowella zawodników, a czasami innych sędziów.

W 2004 r. w brytyjskiej telewizji rozpoczął się program The X Factor, konkurs talentów współorganizowany przez Cowella i współprodukowany przez jego firmę Syco Productions. Dwa lata później zdobył nagrodę dla najlepszego programu rozrywkowego przyznawaną przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Również w 2006 roku został producentem wykonawczym trzech nowych amerykańskich programów — American Inventor (2006–2008), konkursu, który obiecywał zwycięzcy kontrakt produkcyjny o wartości miliona dolarów; America’s Got Talent (2006–), program otwarty dla wszystkich typów artystów, w którym od 2016 roku był jurorem oraz Celebrity Duets (2006), krótkoterminowy konkurs śpiewu pomiędzy parami profesjonalnych piosenkarzy i celebrytów. Cowell sprzedał także format Duetów brytyjskiemu ITV. W 2007 roku był producentem wykonawczym Grease Is the Word, reality show mającego na celu znalezienie kolejnych gwiazd brytyjskiego odrodzenia musicalu Grease. W tym samym roku zainaugurował także program Britain’s Got Talent, w którym był jurorem. W maju 2010 roku Cowell opuścił American Idol, aby pracować nad amerykańską wersją programu Współczynnik X (2011–13). Po odwołaniu tego programu wrócił do prowadzenia wersji brytyjskiej, która zakończyła się w 2018 roku. Później stworzył The Greatest Dancer (2019–20) dla BBC .

Jego autobiografia „ Nie chcę być niegrzeczny, ale…” została opublikowana w 2003 roku.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Simon_Cowell_in_December_2011.jpg

Alison Martin of SimonCowellOnline.com, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz